prdron_1470128757_595x327_3_0.jpg

Днями завершився екологічний проект "Дрон-погляд на зони екологічного лиха Львівщини", який мав на меті активізувати журналістів, громадськість і владу на вирішення екопроблем регіону.
Волонтери проекту здійснили 18 експедицій на екологічно небезпечні об’єкти Львівщини для дрон-зйомки та збору матеріалів для написання репортажів на екологічну тематику. За результатами експедицій скеровано 28 офіційних запитів в органи державної влади і місцевого самоврядування, а також правоохоронні органи, відкрито 1-ну кримінальну справу. Волонтери проекту створили 10 мультимедійних історій, а також карту дрон-зйомки екологічно небезпечних об'єктів Львівщини та 2 аерокарти.


 

Про це інформують у департаменті екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації.

У рамках проекту, упродовж року відбулось три навчання для журналістів і студентів на теми: "Керування дроном", "Як писати на екологічну тематику в нових медіях" та "Як писати лонгріди". Підготували й 6-ох операторів дрон-зйомки. Загалом, близько 50 студентів та представників ЗМІ отримали знання із вирішення екологічних проблем Львівщини та написання лонгрідів (жанр журналістики, якому притаманний великий обсяг контенту).

За словами учасників, проект дав неоціненний досвід у розвитку екологічної журналістики на Львівщині, виявив ряд проблем та тем, над вирішенням яких спільно співпрацювали громадські активісти, представники влади, а також журналісти.

Варто зазначити, що проект відбувався за підтримки департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, Freedom House та Міністерства закордонних справ уряду Норвегії.

Із презентацією проекту можна ознайомитися тут.

Дрон-карта польотів доступна за посиланням.