_MG_5904_1472068319_613x408.66666666667_3_0.jpg

24 серпня у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької з нагоди 25-ї річниці Незалежності України відбулась урочиста академія "Українська діаспора і Україна воєдино".


 

З вітальним словом до громади нашого краю звернувся голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

"Особливою українська історія є усі 25 років нашої незалежності, - зазначив очільник області. - Це неочікувана свобода, яка вистраждана вояками УПА і українськими дисидентами. Вона була подарована долею історії та сприйнята з величезним піднесенням. Це величезні розчарування в народу і нещадний грабунок посткомуністами і бандитами, які потім стали називатись олігархами. Це – велике народне зрушення, назване Помаранчевою революцією. І розчарування людьми, які отримали владу від народу, а виявилися нездатними працювати для людей. Це поставило країну на вибір: між популізмом і бандитизмом. В якому бандитизм переміг. Але в нас, українців, є нездоланна внутрішня сила, яка вберегла нас від польсько-литовської окупації і московського ярма. Цей внутрішній стержень не дав нам загинути від голодоморів, репресій і війн. Внутрішня українська сила зберегла наш генетичний код – код волі і нескореності. Міць українського духу створила Майдан Гідності і народила Героїв Небесної Сотні і воїнів АТО, які добровольцями за свободу власного народу поставили більше, ніж добробут, родинний затишок, а навіть і власне життя. Саме ці люди не дали зупинитися українській історії на 23-му році незалежності. Тому родини Небесної Сотні мають право вимагати у нас, а Герої АТО, які пройшли величезні випробування, давати оцінку владі, ставити вимоги чесності та справедливості до суспільства.

Ми за два роки зробили неможливе – з розграбованого і понівеченого заліза і деморалізованих військових створили – Збройні сили України – гаранта суверенності та запоруку соборності нашої держави. Львівщина за чисельністю військовослужбовців в українському війську – перша серед областей України. А передані вчора Президентом України Петром Порошенком бойовим частинам машини авіації та продемонстровані сьогодні на параді бронемашини, є результатом роботи підприємств оборонного комплексу Львівщини.

Ми гордимося тим, що сьогодні двоє з військових, удостоєних звання Героя України, серед яких особливо виділяється легендарний комбриг нашої 80-ї повітрянодесантної штурмової бригади – Андрій Ковальчук, - є львів`янами. А керівник Київського військового ліцею ім. Івана Богуна – Ігор Гордійчук, який віднині є генерал-майором, своє становлення пройшов в Національній академії сухопутних військ ім. Гетьмана Петра Сагайдачного у Львові.

На Львівщині інвестори з Японії, Франції, Німеччини, Туреччини, Бельгії, Нідерландів голосують за незалежність та майбутнє України грошима, вкладеними в будівництво нових заводів, де будуть мати роботу і достойну зарплату українці. А "Fujikura", "Nexans", "Німа" – стають візитівками продукції, на яких є штамп: «Зроблено в Україні». На перепоні цьому, я переконаний, не стане російський агресор, бо правда на нашій стороні. А завойовник ніколи не матиме підтримки цивілізованого світу.

На перепоні зміцнення української держави не стане популізм, яким п’ята московська колона хоче зруйнувати перші паростки позитивних зрушень в економіці.

Ми почали будувати нові дороги, щоб не відчувати себе убогими. Цього року наведемо лад у більше ніж 1000 об’єктів соціального спрямування: школах, ФАПах, садочках, народних домах. І це лише початок нашої роботи, якою б важкою вона деколи не здавалася, чи на які непопулярні кроки доводилося б нам іти. Бо ми маємо підтримку і розуміння людей. Ми задушимо Гідру корупції як далеко б вона не сховалася у лісах чи залізла у владні кабінети. Ми можемо і будемо успішними і заможними – це залежить виключно від нас. Кожен на своєму робочому місці повинен зробити все, що від нього залежить – для себе, для родини, для Львівщини, для України. Бо ми представники великої нації, а Львівщина – її серце і душа. Ми повинні бути прикладом для всієї держави, локомотивом руху в Європу до заможного життя, бо львів’яни, ми галичани, ми українці".

Окрім того, голова ЛОДА Олег Синютка вручив нагороди військовим, видатним мешканцям Львівщини, митцям.

Цього вечора присутні насолодилися майстерністю відомих виконавців. Зокрема виступив відомий віденський диригент та композитор Курт Шмідт. Він спільно з академічним симфонічним оркестром Львівської обласної філармонії презентував неперевершені твори у найкращих віденських традиціях.

Також для глядачів виступила українська оперна співачка, солістка Віденської опери та Національного академічного театру опери та балету України імені Т.Г. Шевченка, народна артистка України – Вікторія Лук’янець. Подарував слухачам свій талант український скрипаль, народжений у Львові, якого в світі називають "українським Паганіні"  Василь Попадюк. Відомі українські пісні виконав Ярослав Палилик - один із учасників гурту американських українців "Іскра", заснованого ще у 1977 році.

На завершення концерту Юлія Смага – іспанська преса називає її "чарівним голосом України", м