IMG_7882_1472473431_613x459.75_3_0.jpg

Упродовж двох днів, 27 - 28 серпня, у Сокальському районі Львівської області відбувалися традиційні заходи з нагоди святкування Європейських Днів Добросусідства.
Про це повідомили в департаменті міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської облдержадміністрації.


 

Понад десять років поспіль, починаючи з 2004 року, на території села Корчмин (Польща, Люблінське воєводство) та села Стаївка (Україна, Львівська область) проводять транскордонні зустрічі порозуміння та примирення.

Цього року захід традиційно розпочався зі служби Божої у церкві святої Параскеви міста Белз та урочистим відкриттям кордону в тимчасовому пункті пропуску Стаївки-Корчмин.

Окрім того, 27 серпня місто взяло участь у турнірі з міні-футболу за участю команд України та Польщі, а переможці були  нагороджені кубками та почесними грамотами. Також гості фестивалю мали змогу відвідати  великий обжинковий ярмарок та оцінити вироби з чорної кераміки, або ж знайти для себе цікаву книжку на ярмарку.

Пізніше, в рамках святкування, відбулася презентація Відпустково-реколекційного центру Пресвятої Богородиці у місті Корчмин та Паломницького центру у Белзі. Увечері, жителі міста та гості фестивалю, мали змогу долучитись до молодіжної фольклорної програми за участі українських і польських колективів.

В неділю, 28 серпня, на польсько-українському кордоні відбулося свято на честь Пресвятої Богородиці. В рамках даного заходу щороку відбувається  молитовна проща до чудотворного джерела у місці явлення Матері Божої та з нагоди свята Успіння Пресвятої Богородиці.

Зранку на кордоні між с. Стаївка, Україна та с. Корчмин, Польща відбулося урочисте відкриття тимчасового пункту пропуску, після чого українські і польські паломники мали можливість провести спільну молитву біля чудодійного джерела на українсько-польському кордоні у с. Стаївка. Проща християнських громад України і Польщі відбувалася під гаслом "Європа дихає двома легенями", зібравши безліч паломників, культурних діячів та  представників органів влади Львівщини.

У прощі взяв участь єпископ Сокальсько-Жовківської Української Греко-Католицької Церкви владика Михайло Колтун. Поряд із владикою, отцями та іншими церковними діячами з вітальним словом до прочан звернувся перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський, який підкреслив важливість заходів, спрямованих на формування культурної єдності двох народів.

"Незважаючи на те, що є кордон, ми своїм прикладом демонструємо, що ми є одною великою європейською родиною. Як би не хотіли нас роз’єднати – це нікому не вдасться, тому що ми спільно мислимо, ми маємо спільну душу, спільно молимось і, що найважливіше, ми розуміємо, що разом можемо щось зробити. Дуже важливо для всіх нас – бути міцними. Незважаючи на те, що є ворог на Сході, який хоче спричинили нам біль і сльози, ми відчуваємо підтримку наших європейських друзів, зокрема, Республіки Польща, ми відчуваємо підтримку кожного європейця і я впевнений, що з такою підтримкою ми переможемо", - зауважив Ростислав Замлинський.

Фестиваль не обійшовся без мистецько-культурної програми у м. Белз, де  усі охочі мали змогу взяти участь у параді культур "Millennium Folk Fest" за участю українських і польських колективів.