20953866_1504679689571150_4027636931988016792_n_1504527085_613x406.75104166667_3_0.jpg

За сприяння проекту "Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій", а також Департаменту охорони здоров'я керівники медичних закладів Львівщини мали нагоду ознайомитись з системою охорони здоров'я Хорватії.


 

До складу делегації увійшли: директор департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак, заступник головного лікаря Львівського онкоцентру Олег Дуда, заступник головного лікаря Львівської інфекційної лікарні Ігор Берник, головний лікар Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Андрій Синюта, головний лікар Львівського регіонального фтизіопульмонологічного центру Любомир Рак, головний лікар Радехівської ЦРЛ Василь Грушецький, головний лікар 4-ої міської лікарні м.Львова Ярослав Чуловський, головний лікар Львівського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Мар’яна Служинська та головний лікар Львівської обласної дитячої лікарні «ОХМАТДИТ» Мар’яна Возниця.

Львівські медики відвідали МОЗ Хорватії, Національну компанію медичного страхування, Центр громадського здоров'я, Центр екстреної медичної допомоги, Агентство якості та акредитації, Університетську лікарню (м.Рієка), Хоспіс (м.Опатія), Клініку Таласотерапії (м.Опатія), Національний онкологічний центр, Національну дитячу лікарню та заклади групової сімейної практики.

У Хорватії, країні з населенням 4,3 млн., є 20 жупаній (самоврядувань). На охорону здоров'я виділяють майже 8% ВВП. Фінансування багатоканальне – медичне страхування, державний бюджет, кошти жупаній, співфінансування громадян та інші джерела. На одного мешканця в рік з бюджету країни припадає близько 750 євро. Також працює загальнообов'язкове медичне страхування. 15% від зарплати відраховується на медичне страхування. Фахівці вважають, що система медичного страхування у Хорватії є однією з найефективніших у Євросоюзі.

«Доступність медицини вражаюча. І часто не в тому сенсі, в якому це бачать в Україні. Сімейна медицина, e-health, спеціалізовані стаціонари, міжнародна співпраця та ін. Звісно, що так не було від початку. Зараз медицина Хорватії функціональна та раціональна. На сьогоднішній день є чітка система оцінювання якості. Кожна лікарня щомісячно надсилає до Агенції якості і акредитації кілька десятків індикаторів. Також існує система оцінювання призначення антибіотиків. Зокрема, аналізується відсоток використання антибіотиків резерву. У Хорватії успішно діє електронний документообіг, хоча є і паперові копії з основними записами. На впровадження електронної медицини Хорватія потратила близько 10 років. До речі, одна й та ж електронна система працює як в Міністерстві,  так і в Фонді держстрахування,  так і у найменшій сільській лікарській амбулаторії. В центральну систему охорони здоров'я країни входять не тільки лікарні та поліклініки, але й аптеки. На мій погляд, досвід Хорватії є дуже корисним, раціональним і має право на життя в Україні», - зазначила Ірина Микичак.