З 1 квітня стартувала урядова програма "Доступні ліки". З її допомогою українці зможуть отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету II типу і бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою

Що для цього потрібно?

 

Правильний рецепт від лікаря

Отримати безкоштовні ліки в аптеці можна лише із рецептом від лікаря. У рецепті має бути вказана непатентована назва – МНН, зазначена в Реєстрі лікарських засобів.

Зауважимо, є конкретна форма рецепту, в іншому вигляді в аптеках документ не приймуть.

Не має бути жодних кольорових папірців, стікерів і тим паче фірмових бланків від фармацевтичних компаній. Тільки офіційний бланк, тільки правильний рецепт.

 

Який лікар повинен виписати рецепт і скільки він діятиме?

Рецепт діятиме 30 днів. Коли цей термін закінчується – потрібно йти до лікаря за новим рецептом. У майбутньому МОЗ планує збільшити термін дії рецептів до трьох місяців.

Рецепти можуть виписувати як лікарі з державних установ, так і з приватних. Не має значення, який саме лікар виписує рецепт, це може бути і терапевт, і кардіолог, і сімейний лікар.

 

У яких аптеках можна отримати безкоштовні ліки?

Лише у тих, які приєдналися до програми "Доступні ліки". На таких аптеках ви побачите спеціальну позначку.

Так виглядає зразок наклейки для аптеки, що бере участь у програмі:

b_200_150_16777215_0___images_stories_17rik_10-17_1214814.jpg

Від чого залежить, чи ліки безкоштовні, чи з доплатою?

У списку ліків від МОЗ є препарати від різних торгових марок, які мають одну й ту ж діючу речовину. В аптеці пацієнт сам може вибрати торгову марку. Якщо він обере препарат з найменшою вартістю, то отримає його безкоштовно, за дорожчі ліки йому доведеться заплатити різницю між ціною товару з найменшою вартістю і обраного ним.

 

Безкоштовні закінчилися. Що робити?

Варіантів кілька:

- почекати, поки в цю аптеку завезуть потрібні ліки;

- піти в іншу аптеку;

- вибрати препарат іншої торгової марки і доплатити різницю.