Погожі дні без великих  морозів і снігопадів треба використовувати для обрізування плодових дерев. Адже багато шкідників зимують на  корі стовбурів та товстих гілок,у залишках плодів та в листі  крони дерев.

В процесі обрізування необхідно дотримуватись чіткої послідовності :передусім вирізують усі сухі,хворі  та пошкодженні гілки. Після цього вирізують-ті, що переплітаються поміж собою,труться та затіняють одна одну. Таке прорідження слід проводити щороку.

 

 

Після прорідження беруться до укорочення,щоб у кроні не залишилось однаково розвинених гілок,які виходять з одного місця. Чим сильніше дерево розгалужується,тим менше вкорочують пагони,і навпаки,чим слабше,тим більше вкорочують гілки.

Стовбури зачищають від відмерлих частин кори-здирають їх тупими скребками Всі  виявлені в корі  гнізда необхідно зібрати та спалити разом зі знятою зі стовбурів корою,тому що там збудники парші,чорного раку.

Осередком поширення грибкових хвороб (парші,плодової гнилі-моніліозу) є гнилички ,які присохлі до гілок. Залишати їх на дереві в жодному разі не можна.

Однак наявність гниличок-це сигнал лиха. Улітку коли плоди дозріватимуть,особливо у вологу й теплу погоду ,на них утворюються спори ,які будуть рознесені вітром,комахами,дощем. Зараження відбувається і при доторканні здорових плодів до загнилих. Гнилі яблука зазвичай опадають,але буває,що залишаються висіти на дереві.

Як підтверджує практика,  плоди гниють менше,якщо дерева не загущені й крони добре продуваються вітром. Навесні,задля профілактики ,у фазі «зеленого конуса» потрібно обробити дерева препаратом хорус- фунгіцидом  проникненої дії,призначеним  для захисту дерев від моніліального опіку і гнилі плодів. Можна обприскати дерева 3-відсотковою бордоською рідиною або 5-7 –відсотковим розчином сечовини( 500-700 г на 10 л води.температура якої повинна бути 60-70 С).Для прилипання вже виготовленого розчину додавати добре розчинний у воді  клей ПВА(20-30мл на 10 л води).Ця плівка довго тримається і навіть після дощу не змивається. Ці роботи необхідно проводити лише до початку розпукання бруньок,аби  не завдати їм опіку.

Регулярно проводити два профілактичних обприскування концентрованим розчином сечовини-навесні та восени(після падолисту), позбуваєтесь щитівок,кліщів,листовійок.