28511365_1581989031869709_163387416_n_1519825081_613x408.66666666667_3_0.jpg

Сьогодні, 28 лютого, у смт. Жвирка Сокальського району, ввели в експлуатацію елеваторний комплекс ПП «Західний Буг».  Елеватор потужністю 20 тисяч тонн приймає сільськогосподарську продукцію з підвищеними показниками вологості, засміченості та доводить її до товарних кондицій.

Участь в урочистому відкритті взяв голова Львівської ОДА Олег Синютка.


 

«Важливо у нашому аграрному комплексі не тільки виростити продукцію, але й якісно її зберегти, для того, щоб аграрії отримали максимальний прибуток на піку ціни. Ми сьогодні відкриваємо елеватор місткістю 20 тис тон, інвестиція – 20 млн гривень і звичайно дуже приємно, що ще декілька десятків робочих місць у Сокальському районі будуть створені і люди не будуть їздити за кордон, а отримуватимуть заробітну плату на місці. Приємно, що у ПП «Західний Буг» заробітна плата за минулий рік сягнула 15 тис гривень», - зазначив Олег Синютка.

Це вже третій елеватор у структурі підприємства. Тут обробляють такі зернові культури як озима пшениця, соя, ріпак, кукурудза і горох.

«П’ять років тому ми придбали цей елеватор, відповідно виробнича потужність цього елеватора була 28 тис тонн, елеватор складається зараз з трьох частин:  перша – це польська частина, побудована у 1936 році її потужність 1800 тонн, друга черга загальною потужністю 28 тис тонн і у 2017 році збудували третю чергу потужністю 20 тис тонн. На сьогодні виробнича потужність сокальського елеватора – 48 тис тонн, враховуючи кратність приймання  зерна і відвантаження  сокальський елеватор за рік обробляє 120 тис тон зерна, що повністю задовільняє компанію “Західний Буг”  і частину фермерів, які здають до нас зерно для продажу на експорт. Елеватор обробляє такі зернові культури як озима пшениця, соя, ріпак, кукурудза і горох», - розповів заступник директора ПП «Західний Буг» Юрій Одноріг.

ПП «Західний Буг» засноване у 2003 році і почало свою діяльність на 2 тисячах гектарів землі. На даний час в 6 районах Львівщини обробляється близько 32 тисяч гектарів землі. На підприємстві працює близько 400 працівників.

Основні види діяльності підприємства: вирощування зернових, технічних та кормових культур, доробка та зберігання зернових і технічних культур, оптова торгівля товарним зерном і насінням, вирощування і приготування насіння, виробництво готових кормів для великої рогатої худоби, надання послуг аграрної лабораторії та картографування, надання послуг сільськогосподарською та спецтехнікою з обслуговуючим персоналом, а також з діагностики та ремонту сільськогосподарської та спецтехніки.

Довідково

ПП «Західний Буг» - аграрна компанія, основним напрямком діяльності якої є вирощування зернових, технічних та кормових культур, їх зберігання та реалізація.

Досягнення компанії:

- у 2011 році відкрили агрохімічну лабораторію. На основі лабораторних досліджень розробляють систему живлення рослин;

- у 2013 році в м. Броди ввели в експлуатацію сучасний насіннєвий завод, продуктивність  роботи якого становить 200 тонн насіння зернових культур за добу;

- у 2014 році підприємство отримало статус елітного і репродукційного насіннєвого господарства;

- у 2015 році ввели в експлуатацію першу лінію складів силосного зберігання насіннєвого матеріалу на Бродівському елеваторі;

- у 2016 році підприємство повністю перейшло на технологію безвідвального обробітку грунту (ресурсозберігаюча технологія,  передбачає обробку грунту без перевороту пласта із збереженням на поверхні поля значної частини пожнивних залишків попередньої культури).

-у 2017 році ввели в експлуатацію два склади силосного зберігання зерна загальною місткістю 20 тис. тонн на Сокальському елеваторі, та дві новозбудовані мехмайстерні на підрозділах с. Миколаїв (Радехівський район) і  с. Суходоли (Бродівський район).