33_27.640_1522672759_613x407.0703125_3_0.jpg

Проведений в області аудит земель сільськогосподарського призначення дає свої результати. Відтак, районні державні адміністрації та органи місцевого самоврядування за підсумками аудиту вже прийняли розпорядження та рішення про передачу в оренду фермерським господарствам та  сільськогосподарським підприємствам 17790 невитребуваних земельних часток (паїв).


 

Також запущено процес виготовлення технічної документації для громадян на свої паї. 129 громадян переоформили документацію з сертифікату та стали законними власниками своїх наділів, зареєструвавши речові права на них.

«За результатами проведеного аудиту, що ініційований головою Львівської ОДА, ми отримали цілісну картину скільки в області є державної, комунальної, приватної землі. Зокрема інформацію щодо наявності неуспадкованих земельних ділянок пайового фонду, невитребуваних земельних часток (паїв) та кількості земель державної власності, які потребують виставлення на аукціони. Інформацію щодо наявності цих категорій земель маємо розрізі кожної сільської ради»,  - розповіла директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Наталія Хмиз.

Зокрема, за підсумками аудиту органи місцевого самоврядування вже подали до Головного управління  Держгеокадастру у Львівській області 942 клопотання на включення вільних земельних ділянок державної власності до Переліку земельних ділянок с/г призначення для продажу прав оренди на них на земельних торгах, зокрема також для продажу прав оренди земельних ділянок під ведення фермерського господарства. Йде процес виготовлення документації більш ніж на 149 таких ділянок.

Окрім цього, активно відбувається самостійне успадкування земельних ділянок громадянами з метою реалізації права розпорядження своїм майном. Вже зараз спадкоємці оформляють право власності на 13793 неуспадкованіі земельні ділянки, в тому числі за підтримки аграрних підприємств, які провадять свою діяльність на Львівщині.

З метою задіяння вільних земель по закінченню 6-ти місяців з моменту відкриття спадщини, органи місцевого самоврядування уклали договорів оренди на 3578 неуспадкованих  ділянок. Також органами місцевого самоврядування самостійно, а також за допомоги органів прокуратури подано заяви до суду на 330 земельних ділянок, спадкоємців на які відсутні, 44 ділянки за рішенням суду визнано відумерлою спадщиною.