За даними Європейської асоціації захисту рослин проблема підробок пестицидів набуває загрожуючих масштабів. Від підробок пестицидів потерпають практично всі країни Європи, однак Україна і тут посідає найперше місце – близько 20% українського ринку ЗЗР (засобів захисту рослин) становлять підробки. Для порівняння: Польща, Чехія – 5%, Греція 6%, Росія 10-20%.

 

 

Кожен господар хоче мати прибуткове виробництво:вкласти менше,а отримати більше.Цим і пояснюється застосування фальсифікованих засобів захисту рослин,які значно дешевші за препарати виробництва  компаній-оригінаторів(тобто винахідників нових молекул)

В структурі витрат господарства найбільшу за розмірами частку займають витрати на мінеральні добрива, на ПММ (паливо-мастильні матеріали), заробітну плату і лише потім на засоби захисту рослин. Поміркуйте, чи варто витрачати набагато більше на добрива, ПММ, насіння, а заощаджувати на  захисті рослин, застосовувати підробки ,що  приводить до зниженої ефективності,фітотоксичності культури,і в  результаті –до втрат,а не до прибутку.

Купуючи нелегально виготовлені чи упаковані препарати ви не можете бути впевнені у їх складі, а значить і в наслідках їх використання для вашого врожаю, навколишнє середовище і ваше здоров'я.

Фальсифіковані  засоби захисту рослин не проходять державної перевірки і реєстрації. Купуючи ЗЗР у випадкових продавців, ви ризикуєте придбати:

  • неналежний вміст діючої речовини,
  • набагато вищий ступінь розкладу діючої речовини, що може призвести до зниження ефективності,
  • наявність шкідливих речовин, небезпечних для здоров'я та навколишнього середовища.

Покупець повинен бути обережним, оскільки дешевих засобів захисту рослин не буває. При купівлі препаратів потрібно вимагати сертифікат якості. Номер партії, вказаний в сертифікаті, повинен збігатися з номером партії на упаковці.

Єдиний спосіб позбавитись від підробок – це придбання препаратів лише в авторизованих дистриб’юторів, тільки так ви можете отримати гарантію якості придбаних препаратів. Тільки Вони уповноважені компаніями-виробниками продавати фірмові препарати, тільки вони продають справжній продукт, за якими стоять роки досліджень і репутація компанії-виробника.

 

 

 

 

Фітосанітарний інспектор                               Б.Бенцаровський