3480f0087747d8107e05e9a796c89c24_1537995728_extra_large_1538034453_613x408.47075743049_3_0.jpegЗ першого дня незаконної окупації Автономної Республіки Крим Російською Федерацією кримські татари та етнічні українці піддаються репресіям та дискримінації, наголошує Президент Петро Порошенко.

 

 

«Зафіксовано безліч випадків убивств, катувань, переслідувань та арештів за сфабрикованими звинуваченнями. Список заручників та жертв російського окупаційного режиму в Криму зростає майже щодня. Здається, що бути українцем чи кримським татарином у сьогоднішніх реаліях окупованого півострова є кримінальним злочином», - сказав Глава держави під час виступу на 73-й сесії Генасамблеї ООН.

«Кримського фермера Володимира Балуха арештували та ув’язнили на 5 років за здіймання українського прапору над власною оселею. Кримський режисер Олег Сенцов знаходиться за ґратами виправної колонії на півночі Росії, відбуваючи 20-річний термін за сфабрикованими звинуваченнями», - констатував Петро Порошенко.

Він зазначив, що обидва незаконно ув’язнені і засуджені українські патріоти оголосили голодування на знак протесту, тож зараз балансують на межі життя та смерті.

Президент підкреслив, що Україна вдячна світовій спільноті за підтримку її спроб звільнити бранців Кремля, що утримуються в російських тюрмах, у Криму та на окупованих територіях.

«Я глибоко ціную надзвичайний прояв підтримки та єдності по всьому світу в спробі визволити цих хоробрих людей. На жаль, Кремль залишається байдужим до цих звернень міжнародної спільноти і багатьох представників російської інтелігенції», - сказав він.

У зв’язку з цим Глава Української держави закликав країни-члени ООН докласти більше зусиль для того, щоб досягти поваги до прав людини в тимчасово окупованому Криму шляхом прийняття відповідної резолюції Генеральної Асамблеї ООН.

Петро Порошенко нагадав, що з початку російської агресії в 2014 році окупанти утримують десятки українців і на неконтрольованій території Донбасу. «Український солдат Сергій Глондар ніколи не бачив свою наймолодшу доньку, адже 3,5 роки знаходиться в полоні», - з сумом повідомив Президент.

Він підкреслив, що всі українські пропозиції обміняти російських громадян, засуджених за злочини проти суверенітету та територіальної цілісності України, на українських, яких тримають як політв’язнів, цілком ігноруються Росією. «Це черговий приклад безвідповідальності Росії: спочатку підбурювати і надсилати своїх громадян на цю війну, а пізніше просто покинути їх на призволяще. Ось головна риса сучасної Росії – їм байдуже», - зазначив Глава держави.

«Їм байдуже щодо страждань. Їм байдуже щодо правди. Їм байдуже щодо закону. Вони думають, що їх військова міць та статус в ООН дають на це право», - також додав він.

Тож Президент зазначив, що Україна підтримує зусилля повернути питання прав людини до Ради Безпеки ООН та сприяти тісній співпраці між усіма органами ООН, залученими до цього.

«Ми – ті, хто має довести, що вони помиляються. Ми – ті, хто має змусити їх не бути байдужими. А інакше, навіщо ми тут зібралися? Інакше, в чому різниця між світом «до» ООН та світом після створення ООН? Неможливо досягти стабільного миру та безпеки у відриві від питання щодо прав людини», - сказав Петро Порошенко, зауваживши, що в цілому Україна завжди вважала захист прав людини одним з наріжних каменів діяльності ООН.