DSC_5206_1547725509_613x470.16034755134_3_0.jpg

З нагоди святкування 100-річчя проголошення Акта Злуки між УНР і ЗУНР  Державний архів Львівської області підготував тематичну виставку «100-річчя проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки».

Виставку можна переглянути на офіційному сайті архіву за посиланням. А також експонується у виставковому центрі архіву.

Основу виставки становлять статті із часописів «Нова Рада», «Стрийський вістник» та «Республіка».

Інформативним є екземпляр часопису «Вістник державних законів Західної области Української Народної Республіки» від 31  січня 1919р. Важливими джерелами, у яких відображено процес Соборності є привітання центрального комітету Української національно-демократичної партії, розпорядження Державного секретаріату внутрішніх справ та Самбірської окружної військової команди, протокол зібрань вчителів Рудківщини, повідомлення про скликання Національної Ради в Станіславові та інші.

Довідково:

Проголошення Соборності Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки 22 січня 1919 року є історичним актом об’єднання українських земель в єдину державу. Акт Злуки був наслідком об’єднавчого руху, який тривав від середини ХІХ століття на українських землях, що були в складі різних держав – Російської та Австро-Угорської імперій. Український народ, що століттями був розділений між різними країнами, отримав можливість об'єднатися на своїй землі в цілісній Україні.

Акт Злуки уособлює споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став виявом волі українців до етнічного та територіального визнання, свідченням самоідентифікації та становлення нації.