lid_5df4d_1550503598_600x390_3_0.jpg

Департамент з питань цивільного захисту населення Львівської обласної державної адміністрації наголошує, що через потепління зимова риболовля на тонкому льоду може загрожувати життю рибалок. Незважаючи на численні звернення рятувальників, любителі зимової риболовлі  продовжують відвідувати водойми.

Відтак, вони наражають своє життя на небезпеку та додають чимало клопоту рятувальникам.

У 2018 році в зимовий період під час риболовлі та прогулянок на льоду на водних об’єктах Львівщини загинуло 6 мешканців, а з початку 2019 року зафіксовано вже 4 подібні трагічні випадки.

Департамент з питань цивільного захисту Львівської обласної державної адміністрації звертається до громадян області з проханням не виходити на тонкий лід та нагадує про основні правила поведінки на льоду:

1. Не можна ходити на водойми невідомого походження. Краще, коли на цій водоймі є рятувальний пост або працівники водного господарства, які слідкують за тими, хто рибалить.

2. Завжди треба попереджати рідних, куди саме йдете рибалити.

3. В жодному разі не можна відправлятися на риболовлю великими групами і розміщатися в одному місці.

4. Категорично забороняється ступати на кригу у стані алкогольного сп’яніння, у нічний час або при несприятливих погодних умовах.

5. Вирушаючи на зимову риболовлю, необхідно подбати про найпростіші засоби порятунку, наприклад, довгу мотузку.

6. Виходити на лід можна лише тоді, коли його товщина становить не менше 5-7 см, при цьому він повинен бути прозорим і чистим. Якщо лід має каламутний або молочний колір, то бажано від перебування на льоду відмовитися.

7. Під час перебування на льоду візьміть з собою пішню для того, щоб перевіряти міцність льоду. Якщо лід почав тріщати та з’явилися характерні тріщини – негайно повертайтеся. Не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні від льоду.

8. Не підходьте до затоплених дерев або до інших предметів, що вмерзли в лід - в цих місцях лід дуже тонкий.

Пам’ятайте, краще один раз утриматися від спокуси вийти на тонкий лід, ніж заплатити за це власним життям.