53930141_802661590091743_5179618090962386944_n_1552480703_613x408.66666666667_3_0.jpg

Сьогодні, 13 березня, у Дублянській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів імені Героя України Анатолія Жаловаги відбувся захід проекту «Герої поміж нас. Небесна Сотня». Школярі, родини Героїв Революції Гідності, представників влади та громадськості вшанували пам’ять випускника школи, Героя Небесної Сотні Анатолія Жаловаги.

«Жодна держава не будується просто так. Її будуть відважні сини та доньки, відважні воїни. Тут, у рідній школі Анатолія – у другому дому, де він зростав, його виховували вчителі, гартувало товариство, друзі. Про Героїв – людей, які, коли потрібно, не задумуючись, встають на захист своєї держави, ми повинні пам’ятати завжди. Ми завдячуємо нашим Героям Небесної Сотні, Героям українсько-російської війни. Ми – нація, яка має давнюю історичну пам'ять, сьогодні ми захищаємо не лише свою землю, ми бороними цінності, ідеали Європи і всього світу. Ми повинні гордитися тим, що ми українці. Сьогодні, у день народження Анатолія, мені здається, найкращим подарунком для нього і його родини буде память про нього і гордість за його вчинки», - наголосив перший заступник голови  Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

«Такі події є дуже важливими. Ми мусимо пам’ятати і шанувати свої героїв. Ми не втрачаємо контактів зі школою, університетом, в яких вчився наш син – це наша пам’ять. Дякую щиро, від душі, всім організаторам, усім присутнім за те, що не забуваєте», - зазначив батько Героя Небесної Сотні  Григорій Жаловага.

Участь у заході взяв ансамбль юнаків Львівського національного аграрного університету та Максим Перев’язко, учасник Революції Гідності та бойових дій на сході України у складі добровольчого батальйону Національної гвардії України імені генерала Сергія Кульчицького, учасник гурту «КУЛІ».

Присутні також оглянули виставку «Історії  життя Героїв Небесної Сотні Львівщини», поспілкувалися з рідними та друзями Героїв Небесної Сотні Львівщини, учасниками Майдану.

Зазначимо, започаткований минулого року департаментом з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації проект «День народження Героя Небесної Сотні», цьогоріч має назву «Герої поміж нас. Небесна Сотня» і буде презентуватися у середніх загальноосвітніх школах та інших закладах, де навчалися Герої Небесної Сотні Львівщини. Проект передбачає експонування виставки «Історії  життя Героїв Небесної Сотні Львівщини», створеної в Музеї визвольної боротьби України, та проведення мистецького заходу вшанування пам’яті кожного Героя Небесної Сотні Львівської області.

Організатори: департамент з питань  культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації, Музей визвольної боротьби України.