b_200_150_16777215_0___images_stories_19rik_06_45.jpgПро це повідомила в.о. керівника районного ценру соціальних служб для сім'ї  дітей та молоді О. Винницька під час наради, яку 24 червня провів голова Перемишлянської РДА В. Танчин  з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації.

О. Винницька зазначила, що  працівники РЦСССДМ  зареєстрували особу, яка виявила бажання та відповідає вимогам чинного законодавства щодо здійснення діяльності патронатного вихователя.

З кандидатом в патронатні вихователі  проведено співбесіду. Також працівники РЦСССДМ відвідали сім’ю за місцем проживання та склали відповідний акт. Умови проживання в сім’ї кандидата у патронатні вихователі задовільні, створені умови для прийняття дітей в сім’ю.

Кандидат в патронатні вихователі  пройде також  навчання  у Львівському обласному центрі соціальних служб для сім’ї дітей та молоді.

Довідково:

Патронат над дитиною— це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація її в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною,  батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Патронатна сім’я (патронатний вихователь і його помічник – інший повнолітній член цієї сім’ї) стала альтернативою притулку або центру соціально-психологічної реабілітації, куди прямує дитина, що опинилася в складній життєвій ситуації.

Патронатна сім’я стає тимчасовим притулком для дитини, після перебування в якому вона або повертається в свою власну (коли батьки або законні опікуни вирішать свої проблеми), або надсилається в нову сім’ю – до прийомних батьків, опікунів або в дитячий будинок сімейного типу, якщо біологічні батьки за цей час будуть позбавлені батьківських прав.

Хто може стати патронатним вихователем?

Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі з уповноваженим закладом здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю, та несе відповідальність за їх життя та стан здоров’я під час перебування.

Патронатними вихователями можуть бути громадяни України, які пройшли курси спеціальної підготовки, відповідають іншим вимогам, визначеним у чинному законодавстві.

Патронатним вихователям виплачується грошова винагорода за надані послуги та соціальні виплати на дитину, влаштовану в сім’ю.