71270963_711843489242792_2504749004890308608_n_1568809942_613x459.75_3_0.jpg

В межах 26-й BookForum відбулась public talk «Пріоритетні завдання книжкової політики: set the setting». Про особливості розвитку книгодрукування та цілі роботи новоствореного профільного міністерства разом з аудиторією дискутували Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський, директор «Український інститут книги», президент ГО «Форум видавців» Олександра Коваль та координатор Офісу з розробки гуманітарної політики Антон Мартинов.

«Наше завдання – розвивати єдиний культурний простір. Для держави важливо, щоб люди читали українську книжку і взагалі читали. І коли Олександра Коваль розповідатиме про стратегію та бачення Українського інституту книги, на одному із слайдів буде твердження, що 60 % наших громадян взагалі не читали книжку минулого року. Ми повинні подивитися, як це відбувається в світі, що читають, що взагалі не читають і поставити собі реалістичну мету щодо досягнення певного відсотка людей, які читають книгу», - розповів Володимир Бородянський.

Як зазначив Міністр одним із фокусів держави має бути закладення у людей любові до книги із дитинства.

«Ми всі розуміємо, що читання книги та любов до неї закладається в дитинстві. Тому плекання такої любові саме з цього віку, має бути, на мою думку, одним із фокусів держави. Друга важлива річ – це те, що книга повинна стати наративом, бути присутньою в суспільному просторі», - додав Міністр.

Окрім цього, Володимир Бородянський розповів про загальні принципи роботи новоствореного Міністерства культури, молоді та спорту, ключові цілі, цільову структуру та перший набір ключових показників ефективності КРІ міністерства, серед яких індекси маніпуляції та свободи слова, зокрема розуміння на державному рівні, що таке маніпуляції та готовність протистояти гібридній війні, відсоток населення, що читає книжки щонайменше раз на місяць, частота споживання і рівень задоволеності культурними послугами населення та інші.

В межах дискусії порушили актуальні питання електронного піратства, готовності людей платити за контент, мотивацію до читання, підтримку розвитку молодих талантів, промоцію книгодрукування, створення многофункціональних культурних центрів в ОТГ, розвиток бібліотек та громад.