_1569569041_613x321.78447298829_3_0.jpeg

Сьогодні, 27 вересня, у Національному університеті «Львівська політехніка» стартував науковий симпозіум «Традиції електрики у Львівському середовищі та пропозиції щодо співпраці між польськими та українськими електриками». Захід присвячений 100-річчю з дня створення Товариства польських електриків.

Привітав учасників заходу перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський.

 

 

«Сьогодні ми відзначаємо прекрасну дату, що свідчить, що цей напрямок електричної енергії і ваша робота є надзвичайно важливою. Здавалось, вже звичайні для нас сьогодні речі: електрична лампочка, трамвай, ще століття тому були справжнім проривом. І сьогодні галузь не стоїть на місці, ми маємо нові виклики і здобутки»,- зазначив Василь Лозинський.

Також перший заступник від імені голови Львівської ОДА вручив цінний подарунок з нагоди 80-річчя Заслуженому енергетику України Анатолію Акімову.

У межах наукового симпозіуму обговорять теми: «Розвиток електротехнічної, освітньої та асоціаційної діяльності у львівському центрі у 1919–2019 роках», «Напрями співпраці між польськими та українськими електриками в економічній, науковій, дидактичній та асоціаційній сферах».

Після пленарних доповідей проходитимуть дискусії у трьох тематичних групах.

Також під час події презентуватимуть свої напрацювання і досягнення польські й українські науковці та активісти, які зробили вагомий внесок у розвиток науки, техніки, освіти і промисловості в галузі електроенергетики.

Важливий вплив симпозіум матиме на формування платформи для співпраці між польськими та українськими дослідниками електрики в науковому, економічному та міжтовариському середовищах.

Учасниками заходу є фахівці підприємств енергетики та закладів науки Польщі й України, зокрема Львівщини. Симпозіум відбувається під патронатом посольств України та Польщі.

Організатори – Товариство польських електриків, Національний університет «Львівська політехніка», Науково-технічна спілка енергетиків та електротехніків України.