_1571407040_613x321.30255681818_3_0.jpeg

Проєкт викладачів Національного університету “Львівська політехніка” з розвитку інформаційних технологій “Girls Open Data Competition” опинився у десятці кращих проєктів тижня коду Європейського Союзу.

В межах змагань-воркшопу “GOD Competition” 40 школярок 10-11 класів шкіл Львова та студенток перших курсів Національного університету “Львівська політехніка” та Львівського національного університету імені І.Франка, впродовж трьох днів у стінах TechStartupSchool покращували власні навички роботи із відкритими даними.

Учасниці також знайомилися із алгоритмами передбачення, які є складовою машинного навчання. Після семінару-лекції учасниці змагалися у складі двох команд, що писали python-код для аналізу відкритої інформації, порівнювали її, формуючи таблиці і графіки.

“Незважаючи на те, що частка жінок в індустрії технологій у світі поступово зростає, ця цифра все ще залишається низькою. Завданням нашого проєкту було зацікавити дівчат, які ще вагаються, чи варто їм пов’язувати своє майбутнє із інформаційними технологіями. Ажіотаж серед охочих взяти участь у заході, а також чимала підтримка у голосуванні продемонстрували, що наша мета – сприяння подоланню гендерного розриву у IT-галузі, досягнута,” – прокоментував ідею координатор проєкту Анатолій Ігнатович.

Тиждень коду Європейського Союзу, – це сукупність заходів, спрямованих на популяризацію програмування та інформаційних технологій серед учнів та молоді. В межах тижня коду організовуються заходи ініціативи Meet and Code, що мають за мету показати дітям і молоді віком від 8 до 24 років роботу інформаційних технологій та їх вплив на повсякденне життя.

Зазначимо, проєкт Львівських політехніків “Girls Open Data Competition” проводився Національним студентським союзом та кафедрою електронних обчислювальних машин Національного університету “Львівська політехніка” в межах зазначеної загальноєвропейської ініціативи за підтримки ресурсного центру “Гурт”, організації SAP, TechSoup Europe за інформаційної підтримки департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації.