_1572359965_613x321.67653390743_3_0.jpeg

Про хід реформи децентралізації на Львівщині, сьогодні, 29 жовтня, в межах сесії Львівської обласної ради, розповів перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський.

«Реформа децентралізації вже триває п'ятий рік, і зрозуміло, що цей процес повинен мати логічне завершення. На сьогоднішній день у Львівській області ми маємо діючих 40 об’єднаних територіальних громад», - розповів Василь Лозинський.

Закцентував увагу перший заступник і на методиці формування громад. Зокрема, серед формуючих чинників він виокремив – територіальну доступність (відстань, яку людина має долати до свого адмінцентру), площу територіальної громади, як важливу складову для розвитку, людський потенціал, доступність служб екстреного реагування, економічну спроможність.

«Головна функція децентралізації- це створити такі умови, щоб мешканець всі базові необхідні послуги міг отримати в об’єднаній громаді», - зазначив він.

Як додав Василь Лозинський Міністерство розвитку громад та територій погодило проект нового перспективного плану об'єднання громад Львівщини та утворення нових районів. Відтак, в області планується створення 67 громад та 6 районів, на відміну від 61 громади та 5-ти районів запропонованих Міністерством раніше.

Орієнтовно до 1 грудня Мінрегіон формуватиме перспективні плани і опрацьовуватиме їх з державними адміністраціями.

Наразі за ініціативи департаменту економіки Львівської ОДА відбуваються виїзди у райони Львівщини.

«Важливо роз’яснити людям, що прийнято на даний момент і що ще можна коригувати. Ми хочемо почути бачення всіх районів. Проте потрібно розуміти, що важливим є не лише бажання, а й аргументи спроможності»,- зазначив Василь Лозинський.

Візити уже відбулись у 8-ми районах. Завтра така зустріч запланована у Самбірському районі.