_1572523839_613x321.66021505376_3_0.jpeg

Сьогодні, 31 жовтня, на Львівщині офіційно стартував ХІХ Міжнародний економічний форум - масштабна економічна подія не лише Львівщини, але й України, потужна національна і міжнародна платформа, створена для компетентного обговорення важливих проблем, пов’язаних із конкурентоздатністю регіонів, їх стратегічним розвитком та економічним зростанням.

Відтак, у межах першого дня Форуму відбудуться чотири тематичних блоки.

Другий з них охоплює тему індустріальних парків як прогресивних інструментів залучення технологічних компаній.

За словами старшого юриста АО Arzinger та модератора панелі Наталії Анохіної, з 2014 на території України розташовані 43 індустріальні парки. Найбільша кількість з них, а саме 7, розташовані на території Львівської області. Друге місце займає Київська область, на території якої їх розташовано 6. Одна частина усіх індустріальних парків знаходиться в приватній власності, інша - в муніципальній.

“Індустріальні парки у всьому світі вже зарекомендували себе як одна із найуспішніших та найефективніших форм розвитку промисловості. Україна також не є винятком та працює з іноземними інвесторами. Ми можемо підтвердити, що для них ключовим питанням при виборі площ є комфорт та безпека. Це можуть забезпечити індустріальні парки”, - додала Наталія Анохіна.

Під час блоку економіст та фінансовий аналітик та за сумісництвом директор індустріального парку “Біла Церква” Володимир Хмурич поділився успішним досвідом реалізації проекту індустріального парку.

Він розповів про те, що виробництво повинне розташовуватися в містах, де чисельність мешканців налічує не менше 100 тисяч, адже саме у таких населених пунктах є всі необхідні комунікації та логістика, що важливою складовою успішності проекту. Не менш важливою складовою є людський потенціал. Володимир Хмура акцентує увагу на тому, що розвиток людського ресурсу є промисловим акселератором.

“Львівщина - є передовою областю у сфері залучення інвестицій. Мені приємно, що Львівська область робить наголос на технологічності та думає як залучати інноваційних інвесторів. Це - крок вперед”, - наголосив Володимир Хмурич.

Окрім того, міжнародним досвідом функціонування індустріальних парків поділилась координатор Центру допомоги інвесторам Центру економічних ініціатив (Польща) Йоланта Келмас.

Вона зазначила, що на території Польщі створені інвестиційні індустріальні парки. Серед них є спеціальний парк науки і технології, які в більшості співпрацюють з ІТ-сектором. Вони розташовуються у центрі міст, адже для таких компаній надзвичайно важливим компактність, комфорт та змога не витрачати значної частини часу для, зокрема, добирання на роботу.

Окрім того, Йоланта Келмас повідомила, що у 2020 році планують відкрити два нових індустріальних парки, а також додала, що 85% цих двох майбутніх парків вже викуплені.

Зазначимо, що у межах ХІХ Міжнародного форуму присутні також поспілкуються про «Впровадження нових технологій. Еволюція промислового виробництва», а також «Фінансові інструменти розвитку: світова практика та перспективи для України».

Триватиме форум два дні - з 31 жовтня по 1 листопада. Із детальною програмою заходу можна ознайомитися за посиланням