_1573134239_613x321.75236966825_3_0.jpeg

За ініціативи департаменту економічної політики Львівської ОДА тривають виїзні наради-зустрічі з метою обговорення проєкту адміністративно-територіального устрою Львівської області. Зокрема сьогодні, 7 листопада, таку зустріч провели у Золочівському районі.

Під час обговорення перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський закцентував увагу на методиці формування громад. Зокрема, серед формуючих чинників він виокремив територіальну доступність (відстань, яку людина має долати до свого адмінцентру), площу територіальної громади, людський потенціал, доступність служб екстренного реагування, економічну спроможність.​

«Важливо роз’яснити людям, що прийнято на даний момент і що ще можна коригувати. Ми хочемо почути бачення всіх районів. Проте потрібно розуміти, що важливим є не лише бажання, а й аргументи спроможності»,- зазначив Василь Лозинський.

Наступні зустрічі відбудуться у суботу, 9 листопада, у Бродівському та Буському районах у приміщеннях районних державних адміністрацій. До участі у них запрошують голів міських, селищних та сільських рад, представників громадськості та асоціативних структур.

Нагадаємо, що Міністерство розвитку громад та територій погодило проект нового перспективного плану об'єднання громад Львівщини та утворення нових районів. Відтак, в області планується створення 67 громад та 6 районів.

Орієнтовно до 1 грудня Мінрегіон формуватиме перспективні плани і опрацьовуватиме їх з державними адміністраціями.

Додамо, що на сьогодні у Львівській області діє 40 об’єднаних територіальних громад.