_1573632428_613x321.84825493171_3_0.jpeg

Міжнародний день незрячих щороку відзначається 13 листопада у багатьох країнах світу з метою привернення уваги суспільства до незрячих людей, поширення інформації щодо незрячих людей та їхніх прав.

Відзначається він у день народження відомого французького тифлопедагога Валентина Гаюї (1754-1822), який не тільки був засновником першої в світі школи-інтернату для сліпих (1784), але й розробив для них дидактику і методику вивчення наук та оволодіння практичними ремеслами, а також запропонував шрифт для сліпих, вдосконалив спосіб книгодрукування, створив ноти, географічні карти для них тощо. Саме за цими книгами незрячі люди навчалися аж до появи тактильного шрифту Брайля.

У Львівській області функціонує  громадська організація "Львівська обласна організація Всеукраїнської організації інвалідів "Українське товариство сліпих", громадська організація "Фонд реабілітації незрячих", Львівський обласний осередок всеукраїнської громадської організації «Українська спілка інвалідів – УСІ» та інші організації і їх осередки, які допомагають особам з вадами зору.

При громадській організації "Львівська обласна організація Всеукраїнської організації інвалідів "Українське товариство сліпих" функціонує спецбібліотека для незрячих, яка знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Січових Стрільців, 5.

13 листопада з 14:00 год. у приміщенні спецбібліотеки відбудеться обласний фестиваль авторської пісні та поезії за фінансової підтримки департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

Довідково: з метою надання додаткових соціальних гарантій особам з вадами зору, заходами Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2018-2020 роки передбачено забезпечення осіб з інвалідністю по зору технічними засобами медичної групи з мовним виводом та надання компенсації вартості за встановлені очні протези.

У 2019 році закуплено 234 тонометри з мовним виводом та передбачено кошти в сумі 165 тис. грн. для забезпечення осіб з  інвалідністю по зору очними протезами.