_1573820328_613x321.80905306972_3_0.jpeg

В Історико-краєзнавчому музеї відкрили 3 нові зали – археологія Західного регіону. Експозиція нового музею покликана популяризувати археологію, застосовуючи для цього нові технології.

Широке використання ілюстративного матеріалу, відеороликів, звукових ефектів та різноманітних реконструкцій доступно та якісно розкриває цікаві сторінки історії. Експозиція є цікавою не тільки науковцям, а й усім, хто хоче більше дізнатися про історію нашого краю.

«Приємно бути на таких заходах, адже за останні роки, будьмо відвертими, більше уваги приділялось дорогам, спорту, іншим галузям, а не культурі. Коли я почув про ідею нових експозицій, вирішили шукати співфінансування та зробити цей задум успішним. Треба вболівати за ту справу, яку ти робиш, знаходити однодумців і грамотно шукати кошти. Ми можемо сьогодні тут бачити унікальні речі, які вартують уваги та можуть конкурувати з європейськими», - зазначив під час відкриття музею заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко.

Окрім того, за високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток археології та музейної справи нагородили почесним грамотами трьох фахівців музею.

У новій експозиції кожен відвідувач матиме змогу дізнатися про історію нашого регіону з найдавніших часів і до  ХVІІІ ст.  У музеї представлені унікальні артефакти, які археологам вдалося віднайти, досліджуючи пам’ятки Західного Побужжя і Верхнього Подністер’я впродовж кількох десятків років.

«За 25 років роботи музею вдалося зібрати не лише достойну колекцію, а й сформувати навколо музею вірних друзів та партнерів з різних країн та установ. Музей має прекрасну команду фахівців завдяки яким вдалося створити нові експозиції. Цьогоріч нам вдалося виграти грант, який дозволив втілити цей проект у життя», - розповів директор музею Ігор Тимець.

Окрасою експозиції, безсумнівно, є т. зв. «Меч вікінга», а також матеріали із дослідження могильника римського часу у Карові, які нещодавно поповнили фондову збірку музею: вироби зі скла, прикраси, зброя, унікальний бронзовий казан, імпортна римська кераміка тощо.

На реалізацію проекту з обласного бюджету виділили 200 тис грн, Кабмін за програмою «Малі міста – великі враження» скерував 400 тис грн, окрім того місцевий бюджет надав 400 тис грн.