_1574168342_613x321.76696766676_3_0.jpeg

Департаментом паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА продовжується впровадження механізмів енергосервісу для бюджетних установ.

Сьогодні, 19 листопада, під час сесії обласної ради затверджено істотні умови енергосервісного договору для КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня».

«У цьому закладі приватним інвестором за власні кошти буде проведено заміну зовнішніх теплових мереж  з влаштуванням вузлів вводу, а також встановлення автоматизованої погодозалежної системи регулювання споживання теплової енергії»,-  зазначив заступник директора департаменту Михайло Грет.

Очікувана економія теплової енергії внаслідок впровадження заходів – 1859,28 Гкал щорічно, що складає 40% річного енергоспоживання.

Перші закупівлі послуг енергосервісу бюджетними установами обласного підпорядкування було розпочато у липні цього року. Департаментом паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження було визначено ряд енергозатратних будівель, потенційних для залучення ЕСКО-інвесторів, проведено аналіз енергоспоживання за останні три роки та затверджено базову лінію енергоспоживання.

Істотні умови енергосервісних договорів уже затверджено для КНП ЛОР «Львівський обласний ендокринологічний диспансер» та КЗ ЛОР «Сокальська загальноосвітня санаторна школа-інтернат I-III ступенів ім. Т.Г. Шевченка», що дозволить розпочати впровадження енергоощадних заходів в цих установах.

 

Довідково:

Відповідно до Закону України «Про затвердження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації» від 09.04.2015 №327-VIII в Україні запроваджено  механізми енергосервісу, що дає можливість впровадити енергоощадні заходи в бюджетних установах енергосервісними компаніями (ЕСКО).

Концепція енергосервісу полягає в тому, що енергоефективні заходи в будівлях бюджетних установ впроваджуються приватними  інвесторами – енергосервісними компаніями (ЕСКО). При цьому, ЕСКО, вкладаючи власні кошти, несе фінансові ризики, бере повну відповідальність за якість робіт та зацікавлена в максимальній економії витрат.

Замовник, зі свого боку, оплачує ці послуги не власним коштом, а виключно шляхом економії енергоресурсів, досягнутої в результаті здійснення такими компаніями енергоефективних заходів.