_1575024960_613x321.34660925727_3_0.jpeg

У четвер, 28 листопада, у Києві відбувся Форум учасників пілотного експерименту НУШ «Агенти змін» під головуванням Міністра освіти і науки України Ганни Новосад. Форум зібрав сотні освітян з усіх регіонів країни та став платформою для обговорення актуальних питань, пов'язаних зі шкільною реформою. У роботі форуму взяла участь чисельна делегація педагогів та управлінців із шкіл Львівщини, на базі яких третій рік поспіль тривають пілотні проекти НУШ.

«Ті правильні речі, які були розпочаті, не мають зупинятися», - зауважила Міністерка. Крім того, Ганна Новосад навела статистику – 2/3 опитаних батьків зазначають, що дітям подобається ходити до школи.

На Форумі Міністерка також презентувала новостворену установу – Український інститут розвитку освіти, розказала, чим займатимуться його фахівці, як він впливатиме на роботу вчителів та освіту учнів, а також представила керівника. Ним став Вадим Карандій, який до цього очолював Український центр оцінювання якості освіти.

«Завдання інституту – з часом перейняти на себе ключові блоки з впровадження НУШ. Перше – зміст. Щоб ми не готували державний стандарт якимось різноманітними, різноплановими групами, намагаючись посеред року знайти експертів. Хочеться перейти на системний підхід. Друге – професійний розвиток вчителів. Це має бути стабільною, системною роботою інституту», – розповіла Міністерка.

Також Міністерка на Форумі зазначила, що у 2020 році МОН зосередить роботу на впровадженні педагогіки партнерства; забезпеченні якості підручників; забезпеченні навчальними матеріалами вчителів НУШ.

Додатково зазначаємо, що в Україні 125 шкіл є учасниками пілотного експерименту НУШ, з яких 9 – у Львівській області.