УКРАЇНА

ПЕРЕМИШЛЯНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РАЙОННА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ ТЕХНОГЕННО –ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ І НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

81200, вул. Привокзальна, 3, м. Перемишляни, тел. (263) 2-16-33, факс (263) 2-18-87

ЗАТВЕРДЖУЮ:

Голова комісії з питань ТЕБ і НС районної державної адміністрації

____________ Б.С.Гуменюк

« 27» лютого 2020 року

П Р О Т О К О Л  №_2

 

 

позачергового засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій

 

від 27 лютого 2020 року 10:00 год                                  м. Перемишляни

 

Головував:

Голова комісії з питань ТЕБ і НС – Б.С.Гуменюк

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

  1. Про вжиття заходів протидії поширення випадків гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-2019, у Перемишлянському районі.
  2. Про посилення протипожежного режиму та запобігання виникненню надзвичайних ситуацій у весняно-літній період 2020 року.
  3. Про розгляд заяв мешканців району Сторожинської Г.В. (с.Вовків) та Конского Я.І. (с.Вишнівчик), які постраждали внаслідок пожежі.

 

 

СЛУХАЛИ

  1. 1. Про вжиття заходів протидії поширення випадків гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-2019, у Львівській області.

Виступили:

  1. Заступник головного лікаря Перемишлянської ЦРЛ – Соляник А.Л.
  2. Лікар-епідеміолог Золочівського міжрайонного відділу Державної установи «Львівський обласний лабораторний центр» МОЗ – Томчак Л.І.

 

Вирішили:

1. Взяти до відома інформацію заступника головного лікаря Перемишлянської ЦРЛ Соляника А.Л. та лікаря-епідеміолога Золочівського міжрайонного відділу Державної установи «Львівський обласний лабораторний центр» МОЗ Томчак Л.І.

2. Зважаючи на характер розповсюдження в світі коронавірусу COVID-2019 у разі не вжиття відповідних заходів можливе виникнення на території району надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру (код 20712: надзвичайна ситуація, пов’язана з небезпечною інфекційною хворобою (групові випадки); ознака 27: захворювання людей на особливо небезпечні інфекційні хвороби, зокрема, тяжкий гострий респіраторний синдром (ТГРС – SARS)).

З метою запобігання виникнення на території району надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру виділити з резервного фонду районного бюджету Перемишлянській ЦРЛ кошти  в сумі  50 тис грн. на закупівлю медичного обладнання, майна та матеріалів.

Звернутись до Перемишлянської районної ради з пропозицією поповнити резервний фонд району.

 

3. Визначити:

3.1. Для проведення ізоляції та обсервації контактних осіб із захворілими на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом 2019-nCov, приміщення дитячого та неврологічного відділень районної лікарні;

3.2. Для евакуації контактних осіб з хворим в обсерваційні медичні заклади спецавтомобіль Mercedes (водій –Борис Кіндрат)

 

4Головному лікарю Перемишлянської ЦРЛ:

4.1. Підготувати проект розпорядження голови районної державної адміністрації щодо виділення з резервного фонду районного бюджету коштів на закупівлю медичного обладнання, майна та матеріалів для забезпечення протиепідемічних заходів реагування щодо запобігання поширенню на території Перемишлянського району гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-2019.

 

Термін виконання - до 03.03.2020 року

 

4.2. В рамках першочергових заходів із запобігання поширенню територією району небезпечних інфекційних хворіб визначити потребу в медичному обладнанні, майні та матеріалах, забезпечити їх придбання в рамках допорогових закупівель. Розпочати проведення  процедур із закупівлі необхідного  медичного обладнання, майна та матеріалів.

Термін виконання - до 06.03.2020 року

5. КП «Перемишлянська ЦРЛ», Золочівський МВ ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України разом із головним спеціалістом з питань документоведення та внутрішньої політики апарату райдержадміністрації

5.1. Забезпечити інформування населення щодо ситуації з коронавірусом COVID-2019.

Термін виконання – постійно, до стабілізації епідситуації або особливого розпорядження

 

5.2. Забезпечити розробку інформаційних роздаткових матеріалів щодо запобігання поширенню в районі гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-2019.

Термін виконання -  до 06.03.2020 р.

 

5.3.Проводити інформаційну кампанію щодо питань особистої гігієни та профілактики захворюваності на грип, ГРВІ та коронавірус  COVID-2019.

Термін виконання – постійно, до стабілізації епідситуації або особливого розпорядження

 

6. Забезпечити виконання  Плану протиепідемічних заходів реагування щодо запобігання поширенню на території Перемишлянського району гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-2019, затверджених розпорядженням голови райдержадміністрації від 18.02.2020 р. №44, усіма причетними структурами.

Термін виконання – постійно, до стабілізації епідситуації або особливого розпорядження

7. КП «Перемишлянська ЦРЛ»:

7.1. Інформацію про виконання Плану протиепідемічних заходів реагування щодо запобігання поширенню на території Львівської області гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-2019, надавати до департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації у визначені терміни (по кожному пункту плану).

Термін виконання – постійно, до стабілізації епідситуації або особливого розпорядження

7.2. Забезпечити наявність засобів термометрії, індивідуального захисту та тест-систем для діагностики COVID-2019 та грипу.

Термін виконання - до 15.04.2020 р.

7.3. Забезпечити утилізацію твердих побутових та біологічних відходів, які можуть бути забруднені збудником коронавірусу COVID-2019, з дотриманням чинних нормативних правил.

Термін виконання – постійно, до стабілізації епідситуації або особливого розпорядження

 

 

8. Забезпечити виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 18.11.2019 №131/0/5-19, яким затверджено Комплексний план готовності під час епідсезону захворюваності на грип та ГРВІ усіма причетними структурами.

Термін виконання – постійно, до стабілізації епідситуації або особливого розпорядження

 

9. Відділу культури райдержадміністрації, відділу освіти райдержадміністрації, головам виконкомів міських та сільських рад відмінити проведення запланованих масових заходів на території району.

Термін виконання – постійно, до стабілізації епідситуації або особливого розпорядження

Голосували: «за»-20, «проти»- 0, «утримались»-1.

 

СЛУХАЛИ

2. Про посилення протипожежного режиму та запобігання виникнення надзвичайних ситуацій у весняно – літній період  2019 року.

Доповідав: провідний інспектор Перемишлянського РС ГУ ДСНС України у Львівській області Мирош С.Б.

Заслухавши доповіді з цього питання,

 

Комісія вирішила:

2.1. Головам міських, сільських рад району

2.1.1. Проводити роботи щодо очищення від захаращення ділянок лісових масивів, що прилягають до населених пунктів, та обрізки дерев з метою забезпечення доїзду  пожежно-рятувальної техніки до господарств мешканців населеного пункту, а також інших об’єктів і просік у місцях проходження повітряних ліній електропередач, нафтопродуктів.

2.1.2. В кожному населеному пункті обладнати місце для забору води пожежно-рятувальною технікою, про дане місце повідомити Перемишлянський РС ГУ ДСНС України у Львівській області.

2.1.3. Повідомити власників закинутих будівель та споруд про очищення території від залишків сухої рослинності.

2.1.4. Шляхом подвірних обходів, проведення зборів громад, використанням можливостей місцевих релігійних громад, з залученням депутатів, працівників освіти та культури довести до населення, яке проживає на адміністративних територіях, інформацію про шкоду для довкілля від спалювання сухої рослинності або її залишків та відповідальність за такі дії.

2.1.5. Створити мобільні групи з числа депутатів місцевих рад з метою проведення моніторингу пожежної безпеки (особливо в вихідні дні) в природних екосистемах на адміністративних територіях. Особливу увагу приділяти щоденному моніторингу торфополів та забезпечити оперативне реагування для гасіння пожеж на початковій їх стадії.

2.1.6. Ліквідувати стихійні сміттєзвалища з метою недопущення виникнення пожеж та розповсюдження на прилеглі території.

2.1.7. Створити  пожежні команди з числа жителів з метою ліквідації горіння залишків сухої рослинності та торф’яних пожеж.

2.1.8. Здійснення комплексу інженерно-технічних заходів щодо відновлення меліоративних систем розташованих біля торфополів, пожежних водоймищ, під’їзних доріг і пірсів для забору води, тощо.

2.1.9. Організувати на об’єктах різної форми власності приведення в робочий стан пожежну та пристосовану для пожежогасіння техніку.

2.1.10. Перевірити стан протипожежного водопостачання, справність пожежних водоймищ, гідрантів, а також влаштування під’їзних шляхів до них, наявність покажчиків водоймищ і пожежних гідрантів, водонапірні вежі обладнати пристроями для відбору води пожежним автомобілем.

2.1.11. Сприяти розповсюдженню інструкцій, листівок,  плакатів серед населення щодо попередження виникнення пожеж та про заборону спалювання сухої трави, а також встановленню в населених пунктах біг-бордів та сіті-лайтів  з питань безпеки життєдіяльності населення.

2.1.12. Встановити стенди, куточки з рекомендаціями про дії в умовах виникнення надзвичайної ситуації, пожеж та попередженні загибелі і травмування людей, про заборону спалюванні сухої рослинності.

2.1.13. Проводити спільно з Перемишлянським РС ГУ ДСНС України у Львівській області, Перемишлянським відділенням поліції Золочівського ВП ГУ НП України у Львівській області, екологічною інспекцією та представниками засобів масової інформації рейдові перевірки щодо дотримання вимог пожежної безпеки в лісових масивах, сільгоспугіддях та на територіях житлового сектору.

2.2. Державному підприємству «Бібрський лісгосп» та ДЛГП «Галсільліс»

2.2.1. Проводити роботи щодо очищення від захаращень підвідомчі адміністративні території ділянок лісових масивів, що прилягають до населених пунктів та інших об’єктів і просік, у місцях проходження повітряних ліній електропередач, нафтопродуктів.

2.2.2. Заборонити розводити вогнища в місцях несанкціонованого відпочинку громадян на території лісових масивів.

2.2.3. В разі виникнення лісових пожеж залучати сили та засоби згідно мобілізаційного плану із застосуванням засобів пожежогасіння.

2.2.4. Проводити роз’яснювальну роботу серед населення, особливо серед дітей, щодо дотримання правил пожежної безпеки в лісах.

2.2.5. Пристосовану техніку для цілей пожежогасіння та протипожежний інвентар утримувати в справному стані.

2.2.6. Заборонити відвідування лісів населенням і в’їзду до них транспортних засобів у період високої пожежної небезпеки.

2.2.7. В лісових масивах обладнати місце для забору води пожежно-рятувальною технікою, про дане місце повідомити Перемишлянський РС ГУ ДСНС України у Львівській області.

 

2.3. Експлуатаційній дільниці №2 Дублянського  управління водного господарства.

2.3.1. Спільно з міськими та сільськими головами визначити місця перекривання каналів з метою акумулювання вологи на торфополях.

2.3.2. Провести комплекс інженерно-технічних заходів щодо відновлення меліоративних систем розташованих біля торфополів, пожежних водоймищ, під’їзних доріг і пірсів для забору води, тощо.

 

2.4. Керівникам об’єктів різної форми власності :

2.4.1. Проводити роботи щодо очищення від захаращень підвідомчих адміністративних територій.

2.4.2. При наявності привести в робочий стан пожежну та пристосовану для пожежогасіння техніку.

2.4.3. Перевірити стан протипожежного водопостачання, справність пожежних водоймищ, гідрантів, а також влаштування під’їзних шляхів до них, наявність покажчиків водоймищ і пожежних гідрантів, водонапірні вежі обладнати пристроями для відбору води пожежним автомобілем.

2.4.4. Встановити стенди, куточки з рекомендаціями про дії в умовах виникнення надзвичайних ситуацій та пожеж.

2.4.5. Відділу освіти проводити роз’яснювальну роботу серед учнів про необхідність дотримання вимог пожежної безпеки в лісах та заборону випалювання сухої рослинності.

2.4.6. Проводити  інформування населення про заходи пожежної безпеки у лісових масивах, сільгоспугіддях та на територіях житлового фонду, про заборону випалювання сухої рослинності.

2.4.7. Сектору агропромислового розвитку відділу інфраструктури, захисту довкілля, економіки, паливно-енергетичного комплексу та агропромислового розвитку Перемишлянської районної державної адміністрації активізувати роботу з керівниками агропромислових підприємств, фермерських господарств щодо категоричної заборони випалювання сухої рослинності та післяжнивних залишків.

2.4.8. Відділу освіти Перемишлянської районної державної адміністрації провести роз’яснювальну роботу серед учнів по охороні лісів, торфовищ та сільгоспугідь від пожеж.

2.4.9. Засобам масової інформації постійно висвітлювати статті, тексти звернень до населення щодо заборони спалювання сухої рослинності.

2.4.10. Дорожнім службам заборонити випалювання трав’яної рослинності, або її залишків та інших горючих матеріалів у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць.

2.4.11. Перемишлянському РС ГУ ДСНС України  у Львівській області, Перемишлянському відділенню поліції Золочівського ВП ГУ НП України у Львівській області проводити роз’яснювальну роботу серед населенням щодо заборони спалювання залишків сухої рослинності, розведення багать в лісах та попередження виникнення торф’яних пожеж, травмування та загибелі людей.

2.4.12. Перемишлянському РС ГУ ДСНС України у Львівській області  проводити роз’яснювальну роботу серед населення щодо виявлення вибухо - небезпечних предметів під час польових робіт.

Розмістити в ЗМІ інформацію щодо спалювання сухої рослинності та притягнення до адміністративної відповідальності громадян.

 

Голосували: «за»-21, «проти»- 0, «утримались»-0.

 

СЛУХАЛИ:

3. Про розгляд заяв мешканців району Сторожинської Г.В. (с.Вовків) та Конского Я.І. (с.Вишнівчик), які постраждали внаслідок пожежі.

Доповідає: провідний спеціаліст відділу містобудування, архітектури та цивільного захисту райдержадміністрації О.З. Умриш.

 

Заслухавши та обговоривши дане питання,

Комісія вирішила:

3.1. Надати гр. Конскому  Я.І. , жителю  с. Вишнівчик, та гр..Сторожинській Г.В. , жительці с.Вовків, по 5000,00 тис.грн. матеріальної допомоги.

3.2.Фінансовому управлінню райдержадміністрації

3.2.1. Зменшити бюджетні асигнування по ТКВКБМС 8700 «Резервний фонд» КЕКВ 9000 «Нерозподілені видатки» в сумі 10000,00 грн.

3.2.2. Збільшити бюджетні асигнування по ТКВКБМС 8110 «Видатки на запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій та наслідків  стихійного лиха» КЕКВ 2730 «інші виплати населенню» в сумі 10000,00 для  закупівлі будівельних матеріалів гр. Конскому  Я.І., жителю  с. Вишнівчик, та гр..Сторожинській Г.В. , жительці с.Вовків (по 5000,00 грн. кожному).

3.2.3. Внести зміни в розпис доходів та видатків районного бюджету.

3.3. Відділу фінансово-господарського забезпечення та персоналу райдержадміністрації

2.3.1. Провести виплату коштів для закупівлі будівельних матеріалів.

 

Голосували: «за»-21, «проти»- 0, «утримались»-0.

 

 

 

Секретар Оксана Умриш