_1589450741_604x317_3_0_nw.jpeg

Законом №3275 передбачена державна допомога для виплат зарплат найманим працівникам малого бізнесу під час карантину. Про це інформують у департаменті економічної політики Львівської ОДА.

Як зазначають у департаменті Законом введено поняття часткового безробіття на період дії обмежувальних заходів, встановлених Кабінетом Міністрів України для запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби. Допомога по частковому безробіттю надаватиметься роботодавцям із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва.

Підтримка для виплат працівникам з боку держави надаватиметься при збереженні за ними робочих місць. Розмір допомоги – до однієї мінімальної зарплати (4723 грн). Фінансовий ресурс – 5 млрд грн. Цей вид грошової підтримки надається підприємствам за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. З цих коштів роботодавець платить працівникові певну суму, щоб той міг пережити важкі часи, при цьому не припиняючи з ним трудові відносини. Часткове безробіття — вимушене тимчасове скорочення нормальної або встановленої законодавством України тривалості робочого часу, перерва в одержанні заробітку або скорочення його розміру через тимчасове припинення виробництва без припинення трудових відносин з причин економічного, технологічного, структурного характеру.

На допомогу держави за частковим безробіттям можуть розраховувати лише сумлінні платники соціальних внесків, відповідальні працедавці та обов’язково виробники. Сфера послуг, на жаль, залишилася поза увагою даного закону. Ключові параметри «карантинного» механізму часткового безробіття, передбаченого законом:

1. Допомога для виплати працівникам надається за зверненням роботодавців із числа підприємств малого та середнього підприємництва лише виробничого профілю.

2. Допомога не надається за наявності у роботодавця заборгованості з виплати зарплати та сплати ЄСВ, яка виникла протягом попередніх п’яти років.

3. Для отримання допомоги на період карантину роботодавець має право звернутися до територіального органу Державної служби зайнятості, за місцем своєї реєстрації як платника ЄСВ

4. Право на допомогу по частковому безробіттю мають право застраховані особи, з якими роботодавцем оформлено трудові відносини. При цьому така допомога не надається працюючим пенсіонерам.

5. Виплата працівникам допомоги по частковому безробіттю здійснюється лише на час карантину, строки якого встановлено Кабміном.

6. Якщо протягом 6-ти місяців після виплат допомоги по частковому безробіттю людина звільниться з роботи за власним бажанням або за згодою сторін чи через банкрутство підприємства, роботодавець має повернути кошти в повному обсязі до Фонду безробіття.

7. Роботодавець може звернутися за отриманням коштів для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю протягом 30 календарних днів з дня зупинки (скорочення) виробництва.

Для отримання допомоги необхідно звернутись до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції (Центру зайнятості), за місцем реєстрації його як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та подати наступні документи: 1) заяву у довільній формі; 2) копію наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) виробництва та переліком карантинних заходів; 3) відомості про працівників, у яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю; 4) довідку про відсутність заборгованості з виплати заробітної плати та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Право на допомогу по частковому безробіттю мають застраховані особи, з якими роботодавцем оформлено трудові відносини.