Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

Вхід< серпня 2020 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

пошук

кількість гостей/користувачів

На даний момент 321 гостей на сайті

10 вересня 2020 року завершується термін подачі заяви виборця щодо зміни або визначення виборчої адреси. Цього року на місцевих виборах вперше зможуть проголосувати внутрішньо-переміщені особи, люди без зареєстрованого місця проживання, так звані “трудові мігранти” та всі охочі, хто живе не за місцем реєстрації.

Виборчу адресу для конкретних виборів можна змінювати лише до п’ятого дня виборчого процесу або в міжвиборчий період. А виборчий процес місцевих виборів розпочинається за 50 днів до дня голосування. Тобто, щоб проголосувати на місцевих виборах 25 жовтня, виборець має змінити виборчу адресу до 10 вересня 2020 року (п’ятий день виборчого процесу місцевих виборів 2020-го).

 

Ця виборча адреса буде позначена як постійна, тож не доведеться більше проходити процедуру зміни місця голосування без зміни виборчої адреси на наступних виборах або референдумах. Звісно, якщо не буде якихось короткострокових відряджень, запланованих на день голосування.

Також варто пам’ятати, що протягом року не дозволено повторної зміни виборчої адреси.

Наприклад, якщо ви зміните виборчу адресу 2 липня 2020 року, наступну зміну можна зробити лише після 2 липня 2021 року.

Як подати заяву про зміну виборчої адреси?

Заяву можна подати особисто у відділ ведення реєстру виборців, через уповноважену особу (повноваження якої оформлено відповідно до законодавства) або онлайн.

Куди звертатися для зміни виборчої адреси?

Виборцю потрібно звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем, де він фактично проживає або подати заяву про зміну виборчої адреси онлайн.

Відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Перемишлянської  районної державної адміністрації: вул. Привокзальна, 3, каб. 25А, м.Перемишляни, Львівська обл., 81200, телефон (032-63) 2-31-09.

Які документи потрібні для зміни виборчої адреси?

Під час звернення до органів Державного реєстру виборців насамперед потрібно показати паспорт громадянина України, а в разі нещодавнього набуття громадянства України – посвідчення громадянина України.

Як подавати заяву про зміну виборчої адреси онлайн?

Якщо у вас є кваліфікований електронний підпис (КЕП), ви можете подати заяву про зміну виборчої адреси онлайн.

Електронний підпис можна отримати в акредитованих центрах сертифікації ключів (АЦСК). Наприклад, в АЦСК Приватбанку, УкрСиббанку, Ощадбанку, Державної фіскальної служби, Державного підприємства “ДІЯ” та інших. Повний перелік АЦСК доступний на ресурсі “Центральний засвідчувальний орган“.

Подавати заяву та документи потрібно через Кабінет виборця на сайті www.drv.gov.ua., у правому верхньому куті зайти в “Кабінет виборця” та перейти до розділу “Заяви”.

Далі потрібно обрати підпункт «заяви та запити», а далі «звернення щодо зміни виборчої адреси». При цьому одразу ж потрібно авторизуватись за допомогою цифрового підпису.

Заяву не треба сканувати та надсилати, адже вона безпосередньо створюється на сайті. Вам потрібно заповнити просту анкету і обрати причину зміни виборчої адреси, вказати адресу фактичного проживання та електронну пошту. І ще раз підтвердити ці дані цифровим підписом.

Під час заповнення всіх анкет потрібно бути особливо обережним, щоб у потрібні графи вказати правильну інформацію. Робити це зручніше не зі смартфона, а з ноутбука чи персонального комп'ютера.

Після завершення процедури вам надійде лист-підтвердження заявки на зміну адреси. Про результат вам повідомлять пізніше на вашу електронну пошту, або ж це можна перевірити на сайті реєстру.