Так, в частині підтримки мешканців області, які впроваджують заходи з підвищення енергоефективності та відновлювані джерела енергії, будуть працювати механізми:

- відшкодування частини відсоткової ставки за кредитами отриманими на впровадження заходів з підвищення енергоефективності;

- відшкодування частини тіла кредиту та частини вартості обладнання придбаного за власні кошти для мешканців, які впроваджують відновлювані джерела енергії. Зокрема - мережеві сонячні станції приватних домогосподарств, автономні сонячні станції, малі вітрові генератори, системи акумуляції енергії, теплові помпи різних типів, геліоколектори.

Для ОСББ при роботі з програмами підвищення енергоефективності ДУ «Фонд енергоефективності» відшкодовуватимуть частину відсоткової ставки за кредитами.

З метою підвищення енергоефективності у бюджетній сфері, окрім традиційних заходів з термомодернізації, роботи системи енергомоніторингу та проведення енергетичної сертифікації будівель, програмою передбачається ширше використання відновлюваних джерел енергії у бюджетній сфері та налагодження роботи систем енергетичного менеджменту відповідно до міжнародного стандарту ISO 50001.

Програма передбачає і широку популяризаційну кампанію з енергозбереження, енергоефективності та відновлюваних джерел енергії, метою якої є формування енергоефективного суспільства.