dsc02045.jpg4 квітня голова Перемишлянської райдержадміністрації О.Краєвський за участі заступника голови РДА з гуманітарних питань Н.Гавінської провів розширену нараду на тему «Забезпечення дітей-інвалідів умовами для виховання у сім’ї». На нараду були запрошені представники структурних підрозділів райдержадміністрації та установ, що мають безпосереднє відношення до роботи із дітьми-інвалідами. Зокрема, на нараді були присутні головний лікар району Б.Лівий, керівник відділу освіти, молоді та спорту Н.Борщ, начальник служби у справах дітей Г.Гриньків, заступник начальника районного управління соціального захисту населення Н.Жеребецька, заступник директора, начальник відділу соціальної роботи РЦ СССДМ О.Винницька та головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту І.Оленчин. Під час наради обговорювалися важливі питання, які стосуються різнопланової допомоги дітям-сиротам, сприяння у їхньому оздоровленні, лікуванні, навчанні та покращенні побутових умов проживання. Голова РДА О.Краєвський у ході обговорення надав ряд пропозицій, що стосувалися контролю з боку відповідних служб та оперативного реагування на конкретні проблеми батьків, які виховують дітей з обмеженими фізичними можливостями.

Наприкінці розширеної наради голова райдержадміністрації наголосив керівникам структурних підрозділів      Перемишлянської РДА на важливості забезпечення неухильної реалізації соціальних ініціатив Президента України у сфері підтримки сімей, в яких виховуються діти-інваліди.

За результатами наради очільник району дав ряд протокольних доручень, зокрема:

-         фахівцям із соціальної роботи РЦСССДМ спільно із медичним персоналом районних закладів охорони здоров’я активізувати консультування батьків та роз’яснювальну роботу у сім’ях, де виховуються діти-інваліди, щодо надання батькам згоди на скерування таких дітей в лікувально-оздоровчі та реабілітаційні заклади для оздоровлення і спеціалізованого лікування;

-         фахівцям із соціальної роботи РЦСССДМ спільно з районним управлінням соціального захисту населення забезпечувати надання сім’ям, у яких виховуються діти з обмеженими фізичними можливостями, повного комплексу соціальних послуг, особливо щодо оформлення виплат відповідної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.

Довідка:

У Перемишлянському районі здійснюється соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти-інваліди. Особлива увага фахівцями із соціальної роботи та працівниками Перемишлянського РЦСССДМ приділялась здійсненню контролю за забезпеченням прав дітей-інвалідів на отримання відповідної матеріальної допомоги; контролю за раціональним використанням коштів соціальної допомоги на потреби дітей; охоплення категорійних дітей шкільного віку навчанням. З сім’ями, в яких виховуються діти-інваліди, проведено роз’яснювальну роботу про пільги, якими користуються діти-інваліди (можливість оздоровлення, лікування в санаторно-оздоровчих закладах, можливість здобувати освіту в навчальних закладах для дітей з функціональними обмеженнями, про залучення обдарованих дітей-інвалідів до участі в районному конкурсі «Повір у себе - і в тебе повірять інші»).

У 2012 році 547 дітей-інвалідів з району одержали соціальну допомогу на загальну суму 6315,8 тис. грн. У минулому році 6 дітей-інвалідів безкоштовно згідно програм реабілітації дитини-інваліда та заключення комісії ЛКК одержали скерування на Львівський ортопедичний завод для виготовлення  ортопедичного взуття. Двоє дітей одержали заключення ЛКК про необхідність індивідуального навчання в домашніх умовах.

Впродовж  І-го кварталу 2013 року здійснено соціальне інспектування 60 сімей, в яких виховуються діти-інваліди. В процесі соціального супроводу, за результатами медичного обстеження залучено кошти для проведення операції на оці одному з дітей-інвалідів та призначено йому належну соціальну допомогу.

В районі на диспансерному обліку ЦРЛ перебувають 168 дітей-інвалідів. Серед дітей-інвалідів дитинства найбільш чисельна група дітей з ураженням нервової системи  (30 дітей), з вродженою патологією (28 чол.), із захворюваннями психіки (23 дитини).

Всі діти-інваліди систематично двічі в рік оглядаються лікарями-педіатрами або сімейними лікарями, із залученням профільних фахівців та проведенням лабораторних обстежень.

Діти-інваліди неврологічного профілю за рахунок місцевого бюджету безкоштовно забезпечуються ліками.

У 2013 р. скеровано  на санаторно-курортне лікування 1 дитину-інваліда в ревмосанаторій  м. Львів, троє дітей – в санаторій курорту Крим з профілю захворювання. В 2013 році  одна дитина одержала скерування в обласний дитячий реабілітаційний центр для дітей з ураженнями нервової системи (безкоштовний шестимісячний курс реабілітації) санаторій «Сонечко» м. Трускавець.