dsc02088.jpg8 квітня голова Перемишлянської райдержадміністрації О.Краєвський провів  розширену нараду з питань організації зустрічі перебування мощей Св.Йоана Боско на Перемишлянщині. Нарада проводилася за участі заступника голови РДА Н.Гавінської, Перемишлянського міського голови О.Зозулі, кс. Віталія Кривицкого (РКЦ) та керівників відповідних структур райдержадміністрації та державних установ, які сприятимуть організації заходу. Під час наради обговорено програму перебування мощей Йоана Боско в м.Перемишляни та м.Бібрка. А також кс. Віталій висловив свої прохання щодо сприяння райдержадміністрації у питаннях забезпечення правопорядку та медичного супроводу в ході молитовних чувань біля мощей та відповідного супроводу у процесі перевезення реліквій територією району.

Довідка:

В Україну привезли мощі святого Дона Боско, католицького священика, покровителя дітей, молоді, батьків і педагогів. Подорож мощів триватиме до 10 квітня. Вона розпочнеться з Одеси, потім мощі перевезуть до Києва, Коростишева, Тернополя, Львова, Перемишлян і Бібрки.

 

30 березня мощі святого Дона Боско перебували в храмі греко-католицької громади Святого апостола Андрія Первозванного в м. Одесі. Храм є катедральним собором Одесько-Кримського екзархату. Цього дня в парафії відбулася також зустріч колишніх вихованців, волонтерів, працівників і благодійників Одеського міського благодійного фонду соціальної підтримки знедолених дітей, підлітків та юнацтва «Світлий дім», який протягом 15 років надавав допомогу тим, хто її потребує. Фонд продовжував справу великого святого.

Мандрування мощів св. Боско розпочалося в 2009 році з нагоди підготовки до святкування 200-річчя з дня народження святого. Ці мощі побували в Південній Америці, Азії, Африці, Австралії та в більшості країн Європи. До України святиня прибуде з Румунії і потім її перевезуть до Словаччини.

Мощі святого подорожують місцями присутності чернечого згромадження, яке заснував цей святий - Салезіанського товариства святого Дона Боско. Своїм головним завданням салезіани вважають усебічний розвиток молодої людини на основі християнських цінностей і за допомогою славнозвісної «запобіжної системи» виховання о. Боско,  яка полягає в тому, щоб запобігти помилкам і гріхам дітей, створюючи добрий родинний дух і захоплюючи їхню увагу цікавими заняттями.

Салезіанське згромадження – одне з найбільших чернечих згромаджень Католицької Церкви, до якого належать близько 17 тисяч отців та братів, які працюють у 130 країнах світу. Серед відомих українських салезіан є отець Степан Чміль – перший український салезіанин, один із вихователів теперішнього Папи Римського Франциска, а також владика Андрій Сапеляк – перший український єпископ цього згромадження і перший єпископ для українських греко-католиків в Аргентині.

Життя та діяльність Св.Йоана Боско

Іван Боско народився на півночі Італії у 1815 році. Будучи дитиною пережив смерть батька, і саме це допомогло йому краще зрозуміти всіх тих бідних і знедолених юнаків, яких огорне своєю батьківською любов’ю. Щоб цілковито посвятити себе спасінню молоді, вирішив стати священиком. Для цього важко працював вдень і навчався вночі. Отець збирав бідних хлопців кожної неділі в церкві, на галявині чи майдані, щоб забавити їх, наблизити їх до Господа, дати чогось попоїсти.

Пожертвував молоді все, що мав: скромний маєток, свій час, здоров’я, все своє життя. Посвячуючи себе їм – став святим. 1 квітня 1934 року, в день Воскресіння Господнього, Папа Пій XI проголосив його святим, а Блаженний Папа Іван Павло ІІ – «батьком та учителем молоді».

Вихователів, тобто дорослих людей закоханих у мистецтво виховання, не часто можна знайти. Отець Боско якраз був одним із таких людей. Приблизно 75 років тому Церква проголосила його «знавцем мистецтва виховання», «молодіжним святим».

Письменник і публіцист, отець Іван Боско, не був теоретиком виховання: будучи геніальною особою, він розробив свій метод виховання, читаючи той дивовижний підручник «життя», він співставляв його з Євангелієм і християнськими традиціями виховання.

Педагогікою Отця Боско стало його власне взірцеве життя, яке він прожив відкрито перед усіма. Тільки пізніше воно стало нормою або «системою». Виховна система Святого базується на взаємному розумінні, повазі та любові, саме тому вона і є універсальною.

Завдяки цьому зв’язку із життям метод Отця Боско є дуже актуальний і сьогодні: насамперед в наші часи, ніж коли-небудь, найбільше відповідає потребам молоді, вбирає в себе всі позитивні якості культури і цивілізації у будь-якому середовищі. Цей сучасний і гуманний метод виховання в часи Отця Боско вважався справжнім новаторством.

Щоб розпочата місія виховання молоді не була втрачена, отець Боско заснував Салезіянське монаше Згромадження, яке в Католицькій Церкві є третім за чисельністю і присутнє у 130 країнах світу. Згромадження продовжує місію свого засновника – працює задля всебічного розвитку молоді на основі християнської віри і моралі.

В Україні Салезіяни Святого Івана Боско працюють з 1991 року, належать до Української Греко-Католицької Церкви. Сьогодні українські салезіяни є у Львові, Дніпропетровську, Ужгороді, опікуються молодіжними позашкільними центрами виховання і дозвілля (т. зв. ораторії), двома навчальними закладами (Гімназія Блаженного Климентія Шептицького, професійно-технічний Молодіжний навчальний центр), Родинним домом «Покрова» для дітей сиріт та позбавлених батьківського піклування, з 1993 року проводять духовно-відпочинкові табори «Веселі канікули».