напишіть своє запитання

наша e-mail адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Шановні дописувачі, вказуйте хоча би населений пункт Вашої адреси.

Нам цікава "географія" спілкування.

___________________________________________________

Запитання Ольга
"Скажіть,будь ласка ,чому   в нашому районі не існує практика допомоги багатодітним сім,ям у вигляді щорічної одноразової допомоги ? У звітах ц ентру сім,ї і молоді звучать лише цифри -скільком дітям чи сім,ям допомагають- без зазначення прізвищ .Натомість в деклараціях чиновників завжди указана матеріальна допомога .Хіба ви не розумієте наскільки важливою є  матеріальна підтримка для таких сімей,  у  яких зазвичай батьки не мають  роботи. завдяки якій можна забезпечити сім,ю  найнеобхіднішим."
Відповідь.
На Ваше звернення повідомляємо, що виплати одноразової допомоги багатодітним сім’ям приводяться відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу  малозабезпеченим сім’ям» та згідно Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року № 250.
Одночасно зазначимо, що в управлінні соціального захисту населення району станом на 01.06.2013 року перебуває на обліку 552  сім’ї, яким впродовж п’яти місяців поточного року виплачено допомогу   на загальну  суму 5 541,3 тис.грн.
Чому не можна зазначати прізвища клієнтів  районного центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді?
Відповідно до статті 5 Закону України"Про соціальну роботу з дітьми та молоддю" від 21.05.2001 року №2558-ІІІ, основними принципами соціальної роботи з дітьми та молоддю є: законність, додержання і захист прав людини, забезпечення конфіденційності  суб'єктами соціальної роботи з сім'ями,  дітьми та молоддю,  дотримання ними  стандартів  якості, відповідальності за дотримання етичних і правових норм.
Згідно  статті 13 Закону України «Про внесення змін до Закону України "Про соціальну роботу з дітьми та молоддю"  від 15.01.2009 року №878–VІ, суб'єкти соціальної роботи з сім'ями, дітьми та молоддю мають право зберігати в таємниці інформацію, отриману в процесі виконання своїх обов'язків.
Які є шляхи забезпечення сімей найнеобхіднішим?
Одним  з  завдань  центрів соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді є проведення соціальної роботи  з  сім'ями,  дітьми та молоддю,  яка  спрямована  на соціальну  підтримку  сімей,  дітей та молоді,  забезпечення їхніх прав і  свобод,  поліпшення  якості  життєдіяльності, задоволення інтересів та потреб.
Працівники центрів соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді в процесі роботи з сім»єю проводять оцінку потреб для  кожної сім»ї  індивідуально та надають комплекс соціальних послуг, виходячи з потреб даної сім»ї, а саме: інформаційних послуг(надання інформації, необхідної для вирішення складної життєвої ситуації (довідкові послуги), розповсюдження просвітницьких та культурно-освітніх знань (просвітницькі послуги); соціально-медичних послуг(консультації щодо запобігання виникненню та розвитку можливих органічних розладів особи, збереження, підтримка та охорона її здоров'я, здійснення профілактичних, лікувально-оздоровчих заходів), соціально-економічних послуг (сприяння в отриманні документів, що засвідчують особу, зборі документів для призначення усіх видів допомог та пільг, на які сім»я має право, контроль за використанням коштів соціальної допомоги на потреби  дітей в даній сім»ї, сприяння в отриманні адресної речової та матеріальної допомоги), психологічних послуг (надання консультацій з питань психічного здоров'я та поліпшення взаємин з оточуючим соціальним середовищем, застосування психодіагностики, спрямованої на вивчення соціально-психологічних характеристик особистості, з метою її психологічної корекції або психологічної реабілітації, юридичних послуг (надання консультацій з питань чинного законодавства, здійснення захисту прав та інтересів осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, сприяння застосуванню державного примусу і реалізації юридичної відповідальності осіб, що вдаються до протиправних дій щодо цієї особи (оформлення правових документів, адвокатська допомога, захист прав та інтересів особи).
Впродовж І кварталу 2013року працівниками Перемишлянського районного центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді надано такі види соціальних послуг:
-   сприяння в працевлаштуванні (10сімей);
-   налагодження позитивного мікроклімату в сім»ї – 70 сімей;
-    збір та сприяння в оформленні документів –5 сімей;
-   сприяння в проходженні медичного обстеження, лікуванні, проведенні операцій 3-х сімей;
-             попередження проявів насильства в 5-ти сім»ях;
-             отримання речової гуманітарної допомоги-70 сімей;
-             отримання допомоги продуктовими наборами -1 сім»я;
-             влаштовано в Рогатинську школу-інтернат 1 дитину;
-             інформування про пільги, якими користуються члени багатодітних та опікунських сімей ( 28 багатодітних сім»ї, 4 опікунські сім»ї);
-              збір документів для  призначення соціальної допомоги  7 малозабезпеченим сім»ям;
-              сприяння в призначенні соціальної допомоги 2 сім»ям, в яких виховується дитина-інвалід;
-             здійснення контролю за раціональним використанням коштів одноразової допомоги при народженні дитини –38 сімей;
-              проведено роботу з 100 сім»ями, в яких виховуються 134 дитини з функціональними обмеженнями, з метою  виявлення дітей,що потребують догляду в умовах денних відділень;
-           залучено 16 дітей з функціональними обмеженнями до участі в районному конкурсі для творчо обдарованих дітей з функціональними обмеженнями «Повір у себе,і в тебе повірять інші» та троє дітей з функціональними обмеженнями до участі в обласному конкурсі «Повір у себе,і в тебе повірять інші»;
-          надання консультацій з врегулювання земельних відносин -1 сім»я;
-         сприяння в створенні прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу – 1 сім»я.
____________________________________________________________________

Запитання "Доброго дня,
мене цыкавить таке питання, що стосуэться УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ
Я зареэстрована в с. Пыдгороднэ, Тернопільськоъ обл., але з 2009 року проживаю за пропискою мого чоловіка с. Пыдгородище, Перемишлянського р-ну. 14 березня у нас народилась дитина, зареєстрована в с. Підгородище, Перемишлянського р-ну. Тепер почала з чоловіком збирати документи на матеріальну допомогу, що надається при народженні дитини та допомогу по догляду за дитиною до 3-х років. Від мене вимагають 2-ох довідок: Перша - що я не зверталась за матеріальною дпомогою на дитину в районний СОБЕЗ Тернополя , друга що ніяких коштів я не отримую по місці прописки.  Фізично сама я не можу приїхати з 3-ох тижневою дитиною за цими довідками до Тернополя. Надіславши звернення до Тернопільського управління - отримала відповідь що Перемишлянське управління  має право  і може направляти запит в м.Тернопіль На даний запит Тернопіль надішле інформацію щодо отримання мною допомог. До кого звернутись щоб оформити даний запит?"
Відповідь. Щоби оформити даний запит, одному із батьків дитини потрібно  звернутися в управління соціального захисту населення Перемишлянського району (м.Перемишляни, вул. Міжгірська, 4, каб. 8) з паспортом та ідентифікаційним номером.
А також, для конкретизації та оперативного вирішення даного питання пропонуємо зателефонувати на телефон "гарячої лінії"  2-13-75.
---------------------------------------------------------------------

Запитання. "Чи маю право на одноразову матеріальну допомогу, якщо сім'я багатодітна (5 дітей), але ще не досягнуто 8 років наймолодшій дитині?"
Відповідь.
Одноразова матеріальна допомога, про яку йдеться у запитанні, виплачується багатодітним матерям, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня».
Відповідно до Положення про почесні звання України, затвердженого Указом Президента України від 29.06.2001р. №476, почесне звання України «Мати-героїня» присвоюється жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п»ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку, з урахуванням вагомого особистого внеску матерів у виховання дітей у сім»ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку іх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.
Таким чином, після виповнення наймолодшій (п’ятій) дитині 8 років Ви як багатодітна мати маєте право звернутись в орган місцевого самоврядування (міську, сільську раду) із відповідною заявою та підтверджуючими документами (копія власного паспорта, свідоцтв про народження дітей) для оформлення подання на присвоєння почесного звання України (за умови відповідності вимогам вищезазначеного Положення).
Лише після виходу Указу Президента України про присвоєння багатодітній жінці почесного звання «Мати-героїня» виплачується одноразова матеріальна допомога.

Запитання (Галина)
"Доброго Вам дня
Хотіла дізнатися. Я за освітою еколог працювала в Управлінні екології 2-роки.Коли Вас буде конкурс даної посади. Дякою чекаю на відповідь."
Відповідь Перемишлянська райдержадміністрація повідомляє, що у штатному розписі РДА посада еколога не передбачена.

_____________________________________________________

Запитання Світлана
"Чи маю я право на соціальну допомогу,як малозабезпечена сімя з дітьми?Я стою в центрі зайнятості,чоловік працює на пів ставки,у нас 3 дітей(6,10 та 12років)."

Відповідь. Шановна Світлано! Беручи до уваги інформацію про Вашу сім'ю, Ви маєте право на соціальну допомогу. Для оформлення допомоги потрібно звернутись в управління соціального захисту та надати певні документи (довідку про склад сім'ї, довідку про земельну ділянку, довідку про доходи за 6 попередніх місяців...). Але для одержання більш повної інформації та конкретизації даних про сім'ю, рекомендуємо зателефонувати в управління соціального захисту району тел 23245.

_______________________________________________________

Запитання (Галина)

"Доброго дня.Скажіть будь ласка я подаю документи на малозабезпечену сім"ю чи потрібна довідка що чоловік не є приватним підприємцем,але маємо довідку про те що чоловік працює на приватного підприємця."

Відповідь
Для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям з дітьми необхідно:

-       довідку про зарплату за попередні 6 місяців, що передують місяцю звернення;
-       копію трудового договору;
-       копію свідоцтва реєстрації підприємця( у випадку якщо підприємець немає печатки)

Довідку, що чоловік не займається підприємницькою діяльністю в цьому випадку не  потрібно.

_____________________________________________________________

Запитання (Альона)
До якого віку користуються діти пільгами: до повноліття найстаршої дитини, чи до свого повноліття?

Відповідь
Управління соціального захисту населення повідомляє, що відповідно до Закону України «Про охорону дитинства», «багатодітною є сім’я, в якій подружжя  перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує. До складу багатодітної сім’ї включаються також діти, які навчаються  за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, - до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж досягнення ними 23 років.»

Багатодітним сім’ям, а також дітям з багатодітних сімей надається ряд пільг.

В разі, коли старшій з трьох дітей з багатодітної сім’ї виповнюється 18 років, або 23 роки, якщо дитина навчається на денній формі навчання, – статус багатодітної сім’ї втрачається, відповідно, надання пільг для багатодітної сім’ї та дітей з багатодітної сім’ї припиняється.

Керівник управління                                 Н.Д.Жеребецька

______________________________________________________________________

Запитання Мар'яна < Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду >

"Добрий день! Скажіть, будь ласка, коли розпочнеться ремонт дороги Перемишляни-Чемеринці-Плугів?? Адже на неї виділили гроші ще у квітні. На якій стадії цей ремонт станом на сьогодні.Дякую."

Відповідь Добрий день Мар’яна! Тривають тендерні процедури. За попередньою інформацією, на початку червня буде визначено переможця, який і приступить до виконання робіт.

____________________________________________________________________________

Запитання (Іванна)

Доброго дня! Підскажіть будь ласка куди можна звернутись з такою проблемою: за  5 м. від хати та в потік селяни висипають мусор такий як пластикові пляшки, залізні банки, використані памперси , гігієнічні прокладки, кульки, одяг, взуття та і т.д.
Вітер це все роздуває, а літом запах неймовірний.
І цьому вже кілька років немає кінця.

Відповідь Доброго дня Іванна! Питання благоустрою населених пунктів належить до компетенції органів місцевого самоврядування. Тому рекомендуємо Вам звернутись (письмово чи усно) із даною проблемою до Корелицького сільського голови.

з повагою

сектор житлово-комунального господарства та будівництва райдержадміністрації

_______________________________________________________________________________

Запитання. Мар'яна Кулєба 14.07.2015 року

"Доброго дня! Скажіть, будь-ласка, чи вже завершилися тендерні процедури для ремонту дороги Перемишляни-Чемеринці-Плугів?? І коли власне розпочнеться сам ремон, адже вже пройшло пів літа. Дякую"

Відповідь. 15.05.2015
Районна державна адміністрація повідомляє, що до переліку об'єктів будівництва, капітального та поточного ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення, ремонт яких заплановано провести у 2015 році за рахунок коштів обласного бюджету ввійшли дві дороги Перемишлянського району, одна з яких - дорога О141102 Перемишляни - Чемеринці – Плугів.

Тендерні процедури завершені. Підрядником для виконання ремонтних робіт на вищевказаній дорозі визначено ТзОВ "Техно-Буд-Центр". Початок ремонтних робіт – 08.08.2015 року.

Запитання 19.01.2016 (Марія)
чи потрібно поновляти документи в управлінні соцзахисту, коли дитині виповнилося 6 років. я поновляла тільки в листопаді. наступне поновлення малоб бути в травня. однак в січні дитині виповнилося 6 років і допомога збільшиться в сумі, оскільки ідеться про допомогу при невиплаті батьком аліментів. в січні кошти мені не поступили. чи треба знову подавати документи?

відповідь. 20.01.2016
Шановна п.Марія!
На Ваше звернення, яке надійшло на електронну адресу Перемишлянської районної державної адміністрації від 20 січня 2016р., управління соціального захисту населення Перемишлянької РДА повідомляє, що розмір допомоги малозабезпеченим сім’ям залежить від віку дітей та доходів сім’ї (Ви не вказали віку сина та розмір допомоги по безробіттю чоловіка і т.д.).
А тому рекомендуємо звернутись за призначенням державної соціальної допомоги за місцем Вашої реєстрації або чоловіка, надавши документи:
- заяву
- декларацію про доходи та майновий стан
- довідки про склад сім’ї(жінки, чоловіка)
- довідки про розмір земельної ділянки, паїв(жінки, чоловіка)
- довідки про доходи за 6-ть місяців
- копія трудових книжок(жінки, чоловіка)
- акт обстеження матеріально-побутових умов(жінки, чоловіка)

Керівник управління                               Н.Д. Жеребецька

______________________________________________________________________________________

Запитання 20.01.2016 (Наталя)
Добрий день,Мене цікавить чи получиться допомога як малозабезпечина сімя якщо чоловік і дитина 2 рочки прописана в чемеринцях а я і син в мостиськах але проживаємо у львові в гуртожитку який знімають чоловіка батьки я в декреті чоловік є на біржі по місцю прописки вже 3 місяці іншого доходу немає !Підкажіть чи вийде нам хоч якась допомога???

Відповідь 21.01.2016
Шановна п. Наталя!
На Ваше звернення, яке надійшло на електронну адресу Перемишлянської районної державної адміністрації від 20 січня 2016р., управління соціального захисту населення Перемишлянької РДА повідомляє, що розмір допомоги малозабезпеченим сім’ям залежить від віку дітей та доходів сім’ї (Ви не вказали віку сина та розмір допомоги по безробіттю чоловіка і т.д.).
А тому рекомендуємо звернутись за призначенням державної соціальної допомоги за місцем Вашої реєстрації або чоловіка, надавши документи:
- заяву
- декларацію про доходи та майновий стан
- довідки про склад сім’ї(жінки, чоловіка)
- довідки про розмір земельної ділянки, паїв(жінки, чоловіка)
- довідки про доходи за 6-ть місяців
- копія трудових книжок(жінки, чоловіка)
- акт обстеження матеріально-побутових умов(жінки, чоловіка)

Керівник управління Н.Д. Жеребецька

__________________________________________________________________________

запитання. 28.12.2016 (Галина)

"Доброго дня.
Пророшу надати оцінку з даної ситуації , що трапилась сьогодні 28.12.2016р о 8:20год. ранку.Ми проживаємо в с.Стрілки Перемишлянського району, а навчаємось в Бібрській ЗОШ, мій син учень третього класу стояв на зупинці (падав сніг і сильний вітер) чекав маршрутку Перемишляни-Бібрка-Львів,маршрутка приїхала, але сина не взяла,пояснив,що буде Школярик(поряд стояв старшокласник і дав водію гроші і той поїхав). Справді є Школярик, який їде на с.Волове і по дорозі на зад забирає дітей,хоча в школі нам пояснюють, що дітей з с.Стрілок має возити перевізник Перемишляни -Бібрка- Львів. Водій, на мою думку вчинив м'яко кажучи не добре,невже йому не шкода дітей,які мерзнуть на зупинці((((!!!!!
З повагою Галина"

Відповідь 29.12.2016 р.

На Ваше звернення від 28 грудня 2016 р. відділ освіти інформує, що підвіз учнів, які проживають в с.Стрілки та навчаються у Бібрській ЗОШ І-ІІІ ст. ім.Уляни Кравченко здійснює ПП «Автошлях» відповідно до укладеного договору від 22.01.2016 р. Перевізник забезпечує перевезення дітей шкільного віку протягом кожного дня навчального року з населеного пункту до навчального закладу і навпаки, а відділ освіти проводить оплату за надану послугу.
У майбутньому, при виникненні подібної ситуації, просимо Вас повідомляти номер маршрутки та час.
дночасно інформуємо, що відділ освіти звернувся до перевізника ПП «Автошлях» з проханням провести бесіди з водіями щодо недопущення в подальшому подібної ситуації.

Керівник відділу освіти                                      О.М.Горлатий

___________________________________________________________________

Запитання. 13.11.2018 (Любов) доброго дня,я мама 4 дітей старшій 14 років молодшій 6 місяців,одинока мати,з чоловіком розлучена 8 років але прописана у його будинку разом з дітьми у селі виписки перемишлянського району,живемо окремо,свого житла я не маю,живемо у знайомих,старша дитина в мене інвалід (розумово відстала),скажіть будь ласка чи маю я право на отримання житла від держави.

Відповідь 15.11.2018 р.

Відповідно до Житлового Кодексу, право на отримання житла у користування має кожен громадянин України, що потребує покращення житлових умов. Відповідно ст. 42 ЖК України жилі приміщення надаються тільки громадянам, які перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов та внесені до єдиного державного реєстру громадян. На облік можна стати як за місцем проживання (за рішенням виконкому органу місцевого самоврядування), так і за місцем роботи (за спільним рішенням адміністрації підприємства і відповідного профспілкового комітету) або за обома місцями одразу. За Законом житло надається у порядку черговості.

Водночас інформуємо, що відповідно до ст. 9 п. 7 Закону України «Про житловий фонд соціального призначення» органи місцевого самоврядування ведуть облік громадян, які мають право на отримання соціального житла, приймають рішення про надання громадянам соціального житла. Статтею 13 Закону України «Про житловий фонд соціального призначення» визначено порядок узяття громадян на соціальний квартирний облік. До заяви про взяття на соціальний квартирний облік додаються документи, які підтверджують обґрунтованість визнання у встановленому порядку громадянина малозабезпеченим та таким, що потребує надання соціального житла. Вичерпний перелік таких документів встановлюється органом місцевого самоврядування, який здійснює взяття на соціальний квартирний облік.

Отже, звертатись у даному випадку необхідно до органів місцевого самоврядування за місцем проживання. Статтею12 ЗУ від 12.01.2006 р. № 3334/1 «Про житловий фонд соціального призначення» визначено правові, організаційні та соціальні засади державної політики щодо забезпечення конституційного права соціально незахищених верств населення України на отримання житла. Зокрема пункт 10 передбачає, що сім’ї та одинокі матері й батьки, які мають трьох або чотирьох дітей, а також у разі народження у однієї жінки одночасно двох дітей, мають право першочергового отримання квартир із житлового фонду соціального призначення, за наявності в них права на отримання житла. Соціальне житло надається органами місцевого самоврядування. У статті 12 цього ж закону визначено тих, хто має першочергове право на отримання соціального житла серед яких  сім'ї з дітьми-інвалідами до 18 років I, II групи.

_________________________________________________________________________________________

чи потрібно поновляти документи в управлінні соцзахисту, коли дитині виповнилося 6 років. я поновляла тільки в листопаді. наступне поновлення малоб бути в травня. однак в січні дитині виповнилося 6 років і допомога збільшиться в сумі, оскільки ідеться про допомогу при невиплаті батьком аліментів. в січні кошти мені не поступили. чи треба знову подавати документи?