Голова облдержадміністрації Віктор Шемчук провів ряд робочих зустрічей з представниками наукових кіл, керівниками історико-архітектурних заповідників, депутатами обласної ради щодо питань збереження та примноження національної спадщини.

Зустрічі були ініційовані у зв’язку з великою увагою, яка сьогодні приділяється громадськістю та владою питанням охорони культурної спадщини. Голова облдержадміністрації Віктор Шемчук окремо акцентував увагу на питаннях збереження пам’яток дерев’яної сакральної спадщини Львівщини, на заходах, які необхідно здійснити щодо активізації роботи з включення чотирьох унікальних дерев’яних церков регіону до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

За результатами зустрічей головою облдержадміністрації Віктором Шемчуком дано доручення щодо забезпечення проведення комплексних досліджень та першочергових робіт з ремонту пам’яток, що перебувають в аварійному стані, встановлення на дерев’яних пам’ятках протипожежних засобів та систем пожежогасіння, укладення охоронних договорів і встановлення охоронних дощок, упорядкування території навколо пам’яток; розробки та максимальної популяризації туристичного маршруту «Дерев’яний шлях Львівщини», видання інформаційно-популярних каталогів «Дерев’яна сакральна архітектура регіону», масштабних презентацій культурної спадщини області.

Ініціатива Львівської області щодо проведення робіт у напрямку збереження деревної сакральної спадщини схвалена Президентом України Віктором Януковичем під час робочої зустрічі з головою обласної державної адміністрації Віктором Шемчуком

Довідка:

Переважна частина об’єктів дерев’яної сакральної архітектури зосереджена у Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській, Волинській та Чернівецькій областях.

В Україні нараховується понад 1900 таких об’єктів, з яких на території Львівській області обліковано 611 об’єктів дерев’яної сакральної архітектури.