Сьогодні, 31 січня, під головуванням в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Романа Верещинського відбулось засідання круглого столу щодо обговорення змін до Комплексної програми розвитку АПК на 2013-2015 роки.

Зазначимо, у минулому році вперше було об’єднано всі обласні програми в одну – Комплексну програму підтримки та розвитку агропромислового комплексу Львівської області, яка розроблена на середньострокову перспективу – 2013-2015 роки. З обласного бюджету  на реалізацію заходів програми у 2013 році виділено 8,3 млн. грн., з яких освоєно 7,8 млн. грн. Не вдалося в повному обсязі освоїти кошти на підтримку та розвиток сільськогосподарської кооперації.
Як повідомлялось під час круглого столу всі зміни, які пропонується внести у Комплексну програму спрямовані в першу чергу на підтримку та сприяння розвитку малим та середнім сільськогосподарським підприємствам, а також одноосібним господарствам.
«Якщо великі агроформування, мають можливість залучати кредитні ресурси, брати участь у державних програмах, то малі і середні виробники лишаються сам на сам зі своїми проблемами та потребують підтримки з боку місцевих бюджетів, – зазначив Р.Верещинський. – Львівська область найбільша за кількістю сільського населення, тому кооперативний рух серед дрібних і середніх виробників є одним із дієвих європейських інструментів сталого розвитку», – додав в.о. директора департаменту.
Варто відзначити, що у минулому році створено 10 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Як показав досвід, складний механізм підтримки, який був запропонований у 2013 році, не дозволив освоїти кошти на розвиток кооперації в повному обсязі. Із виділених  1 млн грн., фактично використано лише 583 тис. грн.
Саме тому було запропоновано внести зміни до Комплексної програми розвитку АПК на 2013-2015 роки, зокрема в частині підтримки розвитку кооперації.
Зазначимо, що доопрацьований текст змін до Програми буде розміщено на офіційній веб-сторінці департаменту агропромислового розвитку ЛОДА (http://loda.gov.ua/oda/upravlinnya/departament-ahropromyslovoho-rozvytku/prohramy) для громадського обговорення, лише після цього Програму буде винесено для затвердження на сесію Львівської обласної ради.