sutnuk.jpgОднією із ключових проблем Львівщини є надмірна подрібненість територіальних громад та їхня дотаційність. Чиновники у таких територіальних громадах фактично не мають реальної влади, оскільки не мають чим розпоряджатись.  У Львівській області найбільш дотаційними є громади Турківського, Старосамбірського, Самбірського та Дрогобицького районів.

Про це під час засідання Обласного організаційного комітету з проведення обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади повідомив перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Йосиф Ситник.
За його словами, такі проблеми призводять до невідповідностей між повноваженнями та ресурсами на місцях, погіршення якості соціальних послуг для населення, а також провокують претензії громад до місцевих чиновників.
«Згідно з концепцією реформування місцевого самоврядування, реорганізація влади передбачає п’ять ключових етапів, – повідомив Йосиф Ситник, –  Перше – це визначення територіальних основ органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади. По-друге – розмежування повноважень між органами місцевого самоврядування різних рівнів. По-третє – розмежування повноважень між органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади. По-четверте – визначення необхідного обсягу ресурсів, які є необхідними для прийняття управлінських рішень. Заключний етап – встановлення відповідальності органу місцевого самоврядування перед виборцем і державою».
На завершення наради перший заступник голови ЛОДА закликав присутніх представників районних адміністрацій провести у своїх районах відповідні обговорення змін до Основного Закону держави. Напрацьовані пропозиції щодо змін підготувати до наступного Обласного організаційного комітету з проведення обговорення змін до Конституції України.