За сприяння громадської організації «Матері Чорнобиля», Львівський державний обласний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення отримав сучасний гематологічний аналізатор Micro CC-20 та інше медичне устаткування, подароване громадською організацією «Допомога для України» (м. Мюнхен, Німеччина).

Головний лікар обласного диспансеру радіаційного захисту населення Тетяна Пошивак розповіла, що це є сучасний автоматичний гематологічний аналізатор Micro CC-20 розрахований на 20 параметрів для дослідження крові, який дозволяє відразу виводити параметри дослідження крові на сенсорний екран, а термопринтер видає роздрук результатів дослідження.
«Варто зазначити, що завдяки автоматичному гематологічному аналізатору, лаборант не контактує з кров’ю пацієнта, що є суттєвим захистом для наших медичних працівників. Також апарат самостійно здійснює промивку мікрокювет (пробірок з кров’ю) та є досить економний, адже витрачається в два рази менше реактивів ніж в аналізаторах старого зразка», — додала Тетяна Пошивак.
Окрім гематологічного аналізатора, представники громадських організацій «Матері Чорнобиля» та «Допомога для України» передали колективу диспансеру інгалятор Ultrasonic nebulizer LD-250U, мікроскоп, апарати для вимірювання артеріального тиску, джгути, маніпуляційний стіл та реактиви для аналізатора. Обладнання сертифіковане в Україні, має всі дозвільні документи та може бути відразу включено у роботу.
Заступник директора Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Середа вручив грамоти представникам громадських організацій Ганні Федорич, Трауді Ґенле, Маргарет Бронґувер і Францу Штанґелю та висловив подяку від від директора департаменту Богдана Чечотки за таку вкрай важливу допомогу закладу у скрутний для держави час.
Минулого року, представники громадські організації «Матері Чорнобиля» та «Допомога для України» (м. Мюнхен, Німеччина) подарували Львівському обласному диспансеру радіаційного захисту населення фізіотерапевтичне обладнання (апарат УВЧ-терапії, магнітотерапевтичний апарат, фізіотерапевтичний апарат УЗД та апарат для проведення гігієнічних процедур у ротовій порожнині), яке у повному обсязі використовують для лікування хворих.