Європейський Союз не наполягає, щоб Україна копіювала західну практику реформи місцевого самоврядування. Україні важливо показати протягом наступного року, що вона серйозно ставиться до проведення реформ. Якщо цього не буде — ЄС змістить свою увагу на щось інше.
Про це на XIV Міжнародному Економічному Форумі у Львові зазначив генеральний директор Директорату з регіонального та міського розвитку Європейської комісії (у 2003-2006 роках) Греєм Медоуз.

Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В'ячеслав Негода порушив питання про скорочення державних службовців при впровадженні децентралізації. “Їхню кількість не планується особливо зменшувати, адже будуть створені нові структури. Правда, у багатьох питаннях їм доведеться перекваліфіковуватись”, - наголосив В'ячеслав Негода.
Під час форуму було обговорено також експорт українських товарів в ЄС. За словами в.о. президента американської торговельної палати Тараса Качки, цього року експорт зріс на 10-12%. Це при тій ситуації, що знизився експорт металургії із Донбасу. Натомість, на ринок вийшли донедавна непомітні у цьому питанні області такі, як Волинь, Закарпаття та ін.
Голова Ділової ради ЄС Україна Джеймс Вілсон закликав підприємців звертатись до очолюваної ним структури у разі необхідності допомоги у веденні бізнесу за кордоном.