Проблема ВІЛ-інфекції залишається актуальною для світової спільноти, масштаби поширення вірусу імунодефіциту людини набули глобального характеру і постають реальною загрозою соціально-економічному розвитку більшості країн світу.

З метою підвищення обізнаності та привернення уваги суспільства до проблеми ВІЛ/СНІДу, 1 грудня у всьому світі відзначають день боротьби зі СНІДом.
Вперше його відзначили у 1988 році з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості та розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІДу.
Символом солідарності з ВІЛ-позитивними та хворими на СНІД є червона стрічка, яку почали використовувати з весни 1991 року. Ця ідея належала американському художнику з нетрадиційною орієнтацією Франку Муру.
Коли людина заражається вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), вірус починає руйнувати імунну систему, яка відповідає за захист організму перед хворобами. Людина, що живе з ВІЛ, може почуватись добре впродовж багатьох років і навіть не знати, що вона інфікована. З часом імунна система уражується настільки, що людина стає вразливою до багатьох інфекційних хвороб. Виявити ВІЛ в організмі можна приблизно через 25 днів після зараження за допомогою спеціального аналізу крові, що виявляє антитіла до вірусу.
Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) – ретровірус, який інфікує клітини імунної системи та руйнує або послаблює їх функцію. На ранніх стадіях інфекція протікає безсимптомно. Однак, з часом імунна система слабшає і людина стає більш чутливою до опортуністичних інфекцій.
СНІД (синдром набутого імунодефіциту) – остання стадія ВІЛ-інфекції. Може пройти 10-15 років, перш ніж у ВІЛ-інфікованої людини розвинеться СНІД. Уповільнити цей процес можуть лише антиретровірусні препарати.
ВІЛ передається при незахищеному статевому акті (анальному або вагінальному), переливанні зараженої крові, використанні заражених голок, а також від матері до дитини під час вагітності, пологів або грудного вигодовування.
Як і при будь-яких інших захворюваннях, рання діагностика ВІЛ-інфекції дає можливість успішного лікування та збереження здоров’я і життя людини.

Нагадуємо, що з 24 листопада до 22 грудня на Львівщині в усіх лікувально-профілактичних закладах області триває акція з безкоштовного, анонімного тестування на ВІЛ-інфекцію. Для обстеження на ВІЛ-інфекцію необхідно звернутись у Львівський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом (м. Львів, вул. Лисенка, 45) або у кабінет «Довіри» чи кабінет інфекційних захворювань поліклінік за місцем проживання.