30 листопада з нагоди завершення ювілейного року Тараса Шевченка, у Бірківському навчальному комплексі імені Т. Шевченка,що розташований у  Яворівському районі Львівської області, відкрито шкільний музей «Шевченкова Світлиця», а на подвір’ї нової школи встановлено Пам’ятну стелу «Молодий Шевченко».

Автором ідеї та концепції є Лауреат Національної премії України імені Т.Шевченка Роман Лубківський, лауреат Державної премії України в галузі архітектури, заслужений діяч мистецтв України Орест Скоп.
Пам’ятна стела «Молодий Шевченко» виконана студенткою ІІІ курсу кафедри скульптури Львівської Академії Мистецтв, керівник народний художник України, професор Ярослав Скакун.
Панно «Світочі українського письменства» пензля народного художника України, Лауреата Національної премії України імені Т.Шевченка Володимира Патика.
Присутній на заході т.в.о. голови ЛОДА Юрій Турянський розповів, що Тарас Шевченко мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною суверенною державою, коли в Україні шануватимуть мову, культуру та історію народу, а люди будуть щасливими.
“Сьогодні наша велика родина зібралася, щоб уславити Шевченка, який все життя поклав на вівтар служіння своєму народові, його захисту і возвеличенню”,- зазначив під час відкриття музею Юрій Турянський.
За його словами, в кожній українській хаті на найпочеснішому місці поряд з образами обов’язково знаходився портрет Кобзаря.
Очільник Львівщини наголосив, що від сьогодні кожного школяра цієї нової величної школи благословлятиме Шевченкова світлиця на добрі діла в ім’я України.
“У ювілейний рік Пророка української нації, переддень всеукраїнського референдуму щодо незалежності України, річницю Революції Гідності я вдячний присутнім, що ми вшановуємо величними справами українських синів і дочок, які здобули для України належне визнання та пошану серед світової спільноти”,- сказав Юрій Турянський.
У відкритті також взяли участь Лауреати Національної премії України імені Тараса Шевченка Роман Лубківський, Євген Безніско, Ярослав Мотика, народний артист України Святослав Максимчук, письменник Левко Різник, керівництво та громада району.
Шевченкові твори прозвучали у виконанні лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Львівської Академічної чоловічої хорової капели «Дударик».