Впровадження електронних сервісів є одним із пріоритетних завдань загальноєвропейських та всеукраїнських стратегій розвитку. Про це йшлося під час круглого столу на тему “Е-урядування - від планів до дій”, який відбувся 27 листопада в рамках ХIV Міжнародного Економічного Форуму “Бачення 2020: стратегії для країн, регіонів та бізнесу”.

Круглий стіл провів президент Фонду “Східна Європа” Віктор Лях. Про основні пріоритети у галузу інформатизації розповів голова Державного агентства з питань електронного урядування України Олександр Риженко. Він представив пріоритети діяльності новоствореного державного органу.
Однією з основних тем круглого столу стало представлення «Зеленої книги» з е-врядування України. Окрім цього, під час круглого столу обговорено пропозиції щодо реформ галузі електронного урядування на державному та регіональному рівнях, яку презентував експерт робочої групи з розвитку е-врядування при Віце-прем’єр-міністрові України Олексій Вискуб.
Також заступник директора Комунального підприємства Одеської обласної ради «Інформаційно-аналітичний центр» Данило Молчанов розповів про систему надання адміністративних послуг «Електронний ЦНАП».
У свою чергу, старший співробітник з проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні Джефф Ерліх представив пріоритетні напрямки роботи ОБСЄ в регіонах України.
Керівник департаменту "Адміністрація міського голови" Львівської міської ради Андрій Москаленко розповів про діяльність органів влади у напрямку надання електронних послуг та розвитку е-урядування у місті Львові.
Директор департаменту економічного розвитку, торгівлі та промисловості облдержадміністрації Василь Лозинський презентував напрацювання Львівської області з впровадження електронного урядування. Зокрема, детально проаналізував електронну систему “Галерея послуг Львівської області”, на відповідному інтернет порталі (e-services.loda.gov.ua).
На зазначеному порталі громадяни та юридичні особи мають можливість отримати інформацію про адміністративні послуги, які надаються центрами надання адміністративних послуг та вся необхідна інформація для їх отримання. Також, однією з основних функцій є можливість реєстрації, створення особистого кабінету громадянина та звернення до адміністраторів за консультаціями чи послугами в електронному вигляді.
Створення порталу “Галерея послуг Львівської області” стало напрацюванням проекту «Партнерство для прозорості влади», що реалізовується Львівською облдержадміністрацією, Львівською обласною радою та Фондом “Східна Європа”.
Учасниками круглого столу стали керівники центрів надання адміністративних послуг Львівської області, представники органів влади, громадських організацій та зареєстровані учасники Міжнародного економічного форуму.