На сьогодні у Львівській області фахівці шістнадцяти територіальних органів Держземагентства достроково розпочали надавати послуги у сфері земельних відносин через Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП). Це є один з найвищих показників в Україні.

«Ми усвідомлюємо, що надання послуг Держземагентства через ЦНАПи, передусім, заощаджує час громадян, запобігає великим чергам заявників. Вже з 1 січня наступного року ми розпочнемо повноцінно надавати всі адміністративні послуги через ЦНАПи», – зазначив у зв’язку з цим начальник Головного управління Держземагентства у Львівській області Степан Ярмус.
На сьогодні фахівці землевпорядної служби області допомагають з облаштуванням робочих місць державних кадастрових реєстраторів у всіх районах, адміністративних центрах. Також проведено 86 навчань для адміністраторів ЦНАПів при районних державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування. Наразі проводиться тестування програмного забезпечення.
«У подальшому ми маємо на меті пришвидшити надання адмінпослуг, зробити їх зрозумілими та доступними громадськості, а отже, зменшити корупційні ризики, запроваджуючи найближчим часом електронне надання адмінпослуг. Таким чином, у наших планах – пришвидшити процеси євроінтеграції України», – наголосив Степан Ярмус
Як зазначають в Управлінні, серед найбільш запитуваних громадянами послуг є видача витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, видача висновку про погодження документації із землеустрою, державна реєстрація земельної ділянки.
Як відомо, надання адміністративних послуг в Україні здійснюється відповідно до Закону «Про адміністративні послуги» з урахуванням особливостей, визначених законами, які регулюють суспільні відносини у відповідних сферах.
Перелік адміністративних послуг, які мають надаватися територіальними підрозділами Держземагентства з 1 січня 2015 року через ЦНАПи, визначено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 травня 2014 року № 523-р.

ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОГО АГЕНТСТВА ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ