На даний момент державі не вистачає приблизно 3 тис МВт електроенергії. Це відбулося з різних причин: зокрема, це недостатня кількість вугілля, а також через те, що блок №3 Запорізької АЕС, який уже майже в робочому стані, ще не включився. Тобто, поки що є проблема з недостатньою потужністю виробництва електроенергії.

Про це зазначив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин під час селекторної наради за участю представників облдержадміністрацій та енергоємних підприємств з питань забезпечення зниження ними обсягів споживання електричної енергії в пікові періоди.
Т.в.о. голови облдержадміністрації Юрій Турянський зазначив, що найбільше навантаження на енергоспоживання відбувається з 17:00 до 21:00 години: “Для того, щоб не виключали електроенергію - у ці години потрібно зменшити її споживання на 15%. У разі ж відключення електроенергії в області, ПАТ “Львівобленерго” повинно попереджати про це завчасно. Також потрібно розробити інформаційну політику щодо пропаганди економії електроенергії”, - наголосив очільник ОДА.
Юрій Турянський зазначив, що звертатиметься до великих підприємств області, щоб вони переорієнтувати свою роботу на нічні години, а торгові центри зменшили тривалість роботи. За його словами, це дозволить збалансувати ринок електроенергії та уникнути аварійних відключень електроенергії як на підприємствах, так і для населення.