12 грудня у Національному музеї ім. А. Шептицького у Львові відбудеться відкриття виставки «Збережене і втрачене» із колекції Музею Наукового Товариства ім. Т. Шевченка. Про це повідомили у департаменті з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації.

Виставка покликана відтворити малознані сторінки історії львівського музейництва зламу ХІХ-ХХ ст., представити колекцію образотворчого мистецтва колишнього Музею НТШ як найменш знаної й дослідженої, окреслити виставкову діяльність установи в контексті художнього життя міста 1920–1930-х рр., а також наголосити на співпраці митців і науковців задля збереження культурного надбання нації.
На виставці будуть експонуватись вибрані живописні й графічні твори зі збірки НТШ (1-й зал — ікони XV–XVIII ст., копія ікони М. Шостаковича «Розп’яття», яку виконав М. Бойчук, і дві гравюри з краєвидами Єрусалима й Львова; 2–3-й зали — пам’ятки XVIII – початку ХХ ст., зокрема, авторства Ю. Панькевича, К. Устияновича, Ф. Красицького, М. Івасюка, І. Труша, О. Новаківського, Ю. Буцманюка, Ю. Магалевського, Я. Струхманчука, М. Глущенка). У четвертому - рисунки українських графіків, виконані як ілюстрації до дитячих видань 1914 – початку 1920-х рр. на замовлення видавця Антона Крушельницького, який і передав велику групу цих пам’яток до Музею НТШ в 1930-х рр. П’ятий зал має історичний характер: поряд з галереєю портретів видатних діячів Товариства «Просвіта» та НТШ у Львові розташовано світлини експозицій, виставок музею НТШ, афіші, каталоги, тобто документальний матеріал, який вдалось віднайти після років цілеспрямованого нищення.
Відкриття виставки о 16.00 год.