img_20150614_145420.jpgimg_20150614_151743.jpg14 червня на околиці села Затемне відбулося вшанування однієї з найбільш визначних подій в історії національно-визвольної боротьби на Перемишлянщині – 65-річчя останнього бою куреню УПА проти московсько-більшовицьких окупантів. Споминаючи цей день, представники влади й громадськості вже традиційно згадували й молилися за душі полеглих у бою Героїв. Опісля панахиди до символічної могили надрайонового провідника ОУН СБ Миколи Задорожного (псевдо «Лялько); бунчужного УПА Павла Свистуна, (псевдо «Карий») та стрільця (райовий) Павла Заяця (псевдо «Жук») т. в. о. голови РДА Роман Андрусишин, Коросненський сільський голова Роман Ясінський, члени братства ОУН-УПА Перемишлянської станиці, родичі загиблих та представники громадськості поклали квіти.

Продовжилися заходи вічем. На знак вшанування пам'яті вояків УПА та усіх новітніх Героїв, які віддали своє життя у боротьбі проти окупанта на сході України, Роман Андрусишин запропонував пом’янути хвилиною мовчання. Керівник РДА у своєму виступі також відзначив героїзм молодих хлопців, що протистояв російському агресору як в часи більшовизму, так і тепер. «Нам необхідно об’єднатися і сконцентрувати усі свої зусилля на боротьбу із зовнішнім ворогом. Лише тоді перемога буде за нами».

У межах заходів до присутніх також звернулися воїни АТО, представники політичних партій, громадських організацій та родичі полеглих вояків УПА. Поміж виступами для учасників заходів звучали повстанські пісні у виконанні вокально-інструментального колективу «Бачівчанка».