На Львівщині у родинному селі полковника Євгена Коновальця, у Жовківському районі, завершився молодіжний фестиваль "Зашків – земля Героїв" під гаслом "Інтелект та зброя". Особливістю цьогорічного фестивалю була велика кількість різномінітних секторів, де молодь могла обрати те, що їй підходить найбільше. Зокрема, військові навчання проводили курсанти Академії сухопутних військ, Львівський бронетанковий завод представив взірці бронетехніки, медики проводили навчання з надання домедичної допомоги, відбувалися спортивні змагання, мистецькі ярмарки та виставки, працювала дитяча зона для наймолодших, у волонтерських наметах плели маскувальні сітки та кікімори для фронту.

Уперше за дев’ять років проведення фестивалю з нагоди народження Євгена Коновальця у село Зашків завітало керівництво Львівської області, щоби привітати молодь і засвідчити свою підтримку. Так, 13 червня о 19:30 годині для офіційного відкриття заходу на сцену піднявся голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, заступник голова облдержадміністрації, депутат облради, співзасновник фестивалю Андрій Корнат, начальник управління молоді та спорту Львівської ОДА Юрій Майборода, голова Жовківської районної ради Тадей Швай, голова Жовківської райдержадміністрації Надія Щур, депутати обласної та Верховної рад.

Керівник області привітав націоналістичну молодь з нагоди дня народження Євгена Коновальця, побажав брати приклад з Українського Героя та продовжувати його справу. "Саме молодь, яка гартується на таких патріотичних заходах змінить країну та збудує Українську Державу, за яку загинув полковник Євген Коновалець і проливають свою кров тисячі українських патріотів", - зазначив Олег Синютка.

Родзинкою цьогорічного фестивалю у Зашкові стали дискусії під час проведення інтелектуального блоку. Молодь шукала шляхи, як інтелектом перемогти у війні. Головними спікерами цього блоку стали: Вікторія Романюк – керівник магістерської програми з медіакомунікацій УКУ; Святослав Липовецький – історик, головний виховник тернопільського осередку СУМ в Україні; о. Ростислав Пендюк – голова Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ; о. Андрій Хомишин – військовий капелан Гарнізонного храму Петра і Павла; Алім Алієв – кримський татарин, засновник "Крим SOS"; Віктор Винник – лідер гурту "Мері". Організовував та проводив інтелектуальний блок Андрій Фендик – голова Львівського осередку СУМ в Україні.

Уже традиційно молодь у рамках фестивалю поєднала провідників української нації у велопробізі “Від Степана до Євгена!”. Близько трьох сотень велосипедистів стартували від пам’ятника Степану Бандері у Львові, поїхали у центр міста до Т.Г.Шевченка і завершили пробіг у селі Зашкові, на батьківщині Євгена Коновальця. Організовував та координував велопробіг Андрій Бень – голова львівського осередку МНК.

Завершився цьогорічний фестиваль недільною молитвою та урочистим віче біля родинної садиби Євгена Коновальця, у якому взяв участь голова Львівської обласної ради Петро Колодій та заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Андрій Корнат.

Традиційно, розпочинаючи з 2006-го року, організаторами цього заходу виступають молодіжні громадські організації за підтримки керівництва області та району. У 2015 році, з нагоди 124-ої річниці народження Євгена Коновальця та Дня молоді, який відзначають у червні, у село Зашків приїхало декілька тисяч патріотично налаштованої молоді з різних куточків України.