1459764660_1454412266_dzienaids_1462865225_525x300_3_0.jpg

Львівське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації "Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД" оголосили переможцем конкурсу на залучення бюджетних коштів для забезпечення догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД дітей. Конкурс проводили з 29 березня до 27 квітня 2016 року у рамках обласної Комплексної програми надання медичної допомоги мешканцям Львівської області на 2016 рік.

Про це повідомили у департаменті соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації.

За словами директора департаменту соціального захисту Василя Мартиняка, вартість комплексу соціальних послуг, що надаватимуться, становитиме 136,8 тис грн на 2016 рік. ВІЛ-позитивним дітям та дітям, які народилися або проживають в сім'ях уражених недугою надаватимуть комплексні послуги соціального та психологічного супроводу.

У рамках проекту планують надати такі послуги 174 дітям, зокрема ВІЛ-позитивним віком до 16 років, дітям віком до 18-ти міс, народженим ВІЛ-позитивними матерями, з невстановленим ВІЛ-статусом та дітям, народженими ВІЛ-позитивними батьками, з сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах, (сироти, під опікою, позбавлені батьківського піклування). Забезпечать і немедичний догляд вдома або в стаціонарах медичних закладів. Надаватимуть підтримку і родинам цих дітей.

Також передбачено функціонування дитячої кімнати на базі КРУ "Центр профілактики та боротьби зі СНІД". Для дітей-клієнтів проекту проводитимуть заходи з розвитку та організації дозвілля – роботу творчого клубу, розвивальні та інформаційні заняття, дитячі свята. Запрошуватимуть їх і до участі в групах підтримки для підлітків із подібним статусом. На базі дитячої кімнати у СНІД-центрі забезпечать і можливість мамам новонароджених діточок залишити дитину на час проходження обстежень.

Зазначимо, переможець конкурсу щомісячно звітуватиме про якість та кількість наданих соціальних послуг департаменту соціального захисту населення ЛОДА.