IMG_6036_1463324598_613x408.66666666667_3_0.jpg

У неділю, 15 травня, з нагоди відзначення в Дня пам’яті жертв політичних репресій, у Львові провели ряд урочистих заходів.

Зокрема, Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, керівництво обласної та міської рад та представники громадськості поклали квіти до пам’ятника Жертвам комуністичних злочинів.


 

"У нашій державі налічується дуже багато трагічних сторінок, - зазначив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка. - І ми в жодному випадку не повинні забувати про них. Ми маємо пам’ятати про людей, які стали жертвами комуністичного режиму. Адже на їх смертях формувалася історична пам’ять. І ця історична пам’ять витворила Україну. Разом із тим ми мусимо дивитися вперед. Ми є сильна нація, ми є сильна держава. Ми повинні розправити плечі й створити таку Україну, яка більше ніколи не допустить репресій і тортур проти українців".

На пам’ятному місці також провели екуменічну панахиду та віче і виконали гімн України.

На завершення усі присутні відвідали Музей-меморіал жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького".

Довідково:

Щорічно у третю неділю травня в Україні відзначається День пам'яті жертв політичних репресій, який установлений Указом Президента України.

Політичні репресії в Україні розпочалися із першої спроби встановлення радянської влади – з початку 1918 року, а закінчилися у другій половині 1980-х рр.

Терор носив цілеспрямований, організований характер, уразив практично всі верстви української нації – інтелігенцію, військовиків, політиків, діячів церкви, культури та мистецтва, та найбільше вдарив по селянству.

Більшість репресованих були українцями, але жертвами терору в Україні стали також росіяни, поляки, німці, євреї, представники інших національностей.